Yürüme Engelli Mert Akülü Aracına Kavuştu

Yürüme engelli olan 7 yaşındaki ilkokul 1. Sınıf öğrencisi Mert Çevik akülü aracına kavuştu. Mert Çevik’in ihtiyacı olan akülü araç ihtiyacı için Ödemiş Umurbey Mahalle Muhtarı ve Engelsiz Yaşam Derneği tarafından başlatılan kapak kampanyasına duyarlı vatandaşlardan destek geldi. Kısa sürede kampanya büyük ilgi gördü. Kampanya devam ederken isminin verilmesini istemeyen bir hayırsever akülü aracı temin ederek Mert Çevik’e teslim edilmesini sağladı.
3 Aralık Dünya Engelliler gününde akülü aracına kavuşan Mert’in mutluluğunu, Ödemiş Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe katılan protokol üyeleri, engelli bireyler ve aileleri paylaştılar. Kendi mahallesinde oturan Mert Çevik için kapak kampanyası başlatan Umurbey Mahallesi Muhtarı ve gazetemizin İmtiyaz Sahibi Hatice Acar Çavdar etkinlikte bir konuşma yaptı. Alınan akülü sandalyeyi Mert ve ailesine teslim ederek mutluluğunu dile getirdi. Çavdar, “Engellilerimize yardım etmek için kapak toplama kampanyası başlattım. Kısa sürede binlerce kişiye ulaştık. Duyarlı vatandaşlarımızdan destek aldık. Bir çocuğu mutlu etmek yüzünü güldürmek en büyük mutluluktur bizler için. İsminin verilmesini istemeyen bir vatandaşımız tarafından Mert’in yaşına uygun kullanabileceği akülü araç temin edildi. Her zaman olduğu gibi bugünde bu özel günde özel çocuklarımızın yanında olmak, Mert’imizin yüzü gülüyor. Okuluna gidip gelirken rahat edecek. Kapak kampanyamızda istenilen sayıya az kaldı. Tamamlandığında kapaklarla alınacak akülü aracı bir başka ihtiyaç sahibini sevindireceğiz” diye konuştu.

KAPAK BİRİKTİRMEYE DEVAM EDİN

Etkinliğin sevimli yüzü Mert Çevik ise, “ Bu akülü arabamın alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kapak biriktirmeye devam edin” dedi. (BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

Türkiye Ajans

Benzer Haberler