Ayvalık Belediyesi Kültür Sanat Koordinatöründen Bir İyi Bir Kötü Haber

Share

Ayvalık Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörü Erkan Cılak, provalarına bir süre önce başladığı ve 6 Mayıs tarihinde prömiyer yapacağını duyurduğu Neyzen isimli oyununu kitap haline getirdi.

 

Baraka Yayınları’nın daha proje aşamasında basmaya değer gördüğü oyunun yazımı bittiği gibi son düzeltmeleriyle birlikte baskıya girdi. Hayrettin Filiz, Yavuz Imse ve Isik Teoman gibi değerli yazar ve eleştirmenlerin yorumlarına da yer veren kitap Baraka Yayınevi’nin internet sitelerinde yayımlandı.

 

Üzücü bir haber de şöyle; Erkan Cilak 2011 yılında dört kişiyle kuruluşunu gerçekleştirdiği Sanat Fabrikası ile organik bağını üç yıl önce bitirmişti, ancak manen de anılmak istemediğini ve tamamen ilişkisinin kesildiğini belirtti.

 

Yapıla gelen yönetim yanlışları ve algının içinde olmak istemediğini, eğitimin önemsenmeyeceği tiyatroyla bağlantısının olmayacağını, mekanın beklenti dışında kullanımlarının kurulan Sanat Fabrikası ideolojsiyle ilgisi olmadğını belirterek, yönetime tiyatro hassasiyeti daha fazla olan kişilerin gelmesi gerektiğini belirterek, "Yolları yolum değil, kendilerine basarılar dilerim” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir