Çankaya’da 8 Mart, Anlatılamayan Öyküler İle Başladı

Share

Çankaya Belediyesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikler Anlatılamayan Öyküler ile başladı. Etkinliklerin ilk gününde Feryal Öney de konser verdi.

 

Çankaya’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla hazırlanan etkinlik programı Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde açılan Anlatılamayan Öyküler Enstalasyon Sergisi ile başladı, sergi açılışının ardından Feryal Öney’in sahne aldığı konser ilgi ile izlendi.

 

Yazar Zehra İpşiroğlu’nun gerçek yaşam öykülerinden derlediği çalışmaların izinde hazırlanan Anlatılamayan Öyküler, 7 kadının yaşamından kesitlerin 7 kadın sanatçı tarafından anlatımından oluşuyor. Küratör Deniz Şengenç yaptığı açılış konuşmasında pandemi döneminde başlayan hazırlık sürecinde zorlukların zaman ve mesafelere rağmen dayanışma ve sevgi ile aşılabileceğini gösterdiğini ifade etti. Wirginia Wolf’a ithafen 7 odada 7 kadın öyküsünün canlandırıldığını aktaran Şengenç, dayanışma ile sorunlara çözüm üretilemezse kendi kaotik ortamımızın bir hapishaneye dönüşeceğini söyledi.

 

Sergi, 15 Mart’a kadar çeşitli etkinliklerle Ankaralı izleyicisi ile buluşmaya devam edecek.

Sergi açılışının ardından gerçekleştirilen söyleşide öyküleri video ortamında canlandıran 7 kadın sanatçıdan ikisi, Aysel Yıldırım ve Duygu Dalyanoğlu pandeminin ilk döneminde başlayan çalışmaların dayanışma ile pek çok sorunu da aşmalarına yardımcı olduğunu anlatarak, gerçek karakterlerle de bir araya gelişlerinden anekdotlar sundular.

 

Söyleşinin ardından sahne alan sanatçı Feryal Öney, izleyici ile sohbet ederek seslendirdiği şarkı ve türkülerle izleyiciye unutulmaz bir gece yaşattı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir