Share

CBeebies’te 23 Nisan Sevinci

Çocuklar, 23 Nisan coşkusunu CBeebies’te yaşayacak. Andy ile ormanda yaşayan yavru hayvanları tanıyıp, eski çağlardaki canlıları keşfetmek için zaman yolculuğuna çıkacak ve Nina ile mimari yapıları inceleyecekler. 

 

Andy maceralarına devam ediyor

Andy yeni maceralarıyla birbirinden keyifli içerikleri Nisan ayında miniklerle buluşturacak. Ormanda yaşayan yavru hayvanların hayatını konu alan “Andy’nin Yavru Hayvanları” serisi, yavruların birbirleriyle olan ilişkilerini ve yetişkin türlerin onları nasıl eğittiğini, beslediğini ve koruduğunu ekranlara getirecek. Ormanda büyümek yavrular için çok eğlenceli, ancak bir o kadar da tehlikeli. Yavru hayvanlar hayatta kalabilmek için tırmanmayı, yüzmeyi, arkadaş edinmeyi ve biraz da eğlenmeyi öğrenmeli. Bu büyüleyici seri Andy’nin mizahı ile 11 Nisan Pazartesi saat 09:50’de Digiturk 161’de ekranlara gelecek. 

 

Andy’nin Dinozor Maceraları serisinin devamı, “Andy’nin Tarih Öncesi Maceraları” serisi ile çocuklar zamanda yolculuğa çıkacak. Ulusal Müze’de Tarih Öncesi Galerisi’nin başkanı olan Andy, yardımcısı Jen ile birlikte yeni bir tarih öncesi sergi üzerinde çalışırken, yaşanan bir felaket sonucunda sergi açılmadan önce zamanda geriye gitmek ve bazı tarih öncesi eserleri ortaya çıkarmak için zamana karşı bir yarış vermek zorunda kalıyor. “Andy'nin Tarih Öncesi Maceraları” serisi ile Andy sadece Dinozorları değil, farklı çağlarda yaşayan tarih öncesi canlıları bulmak için 11 Nisan Pazartesi günü saat 15:00’te Digiturk 161’de minikleri zaman yolculuğuna davet ediyor. 

 

Nina ve Nöronlar ile yaratmanın zevki

Süper bilim insanı Nina, içinde yaşadığımız muhteşem dünya hakkında daha fazla bilgi edinmek için doğal yapıları ve binaları araştıracak. Çocuklar için inşaat ve planlama temaları etrafında tasarlanan seride Nina, gökdelenler, yel değirmenleri, kuş yuvaları hatta örümcek ağları ve birçok mimari örneği ve bu yapıları bir araya getiren tüm faktörleri ile inceleyecek. Bu keyifli keşif 1 Nisan Cuma günü saat 08:35’te Digiturk 161’de ekranlara gelecek. 

 

Sarah ve Duck yine çok eğlenceli

Pembe yanakları, yeşil şapkası ve kocaman gözleri ile Sarah, yepyeni maceralar ile ekranlara dönüyor. En yakın arkadaşı Duck onu bu sezonda da yalnız bırakmıyor. Sıkı dostlar bu keyifli serüvende, arkadaşlık ve hayal gücünü problem çözmek için kullanıyor. Bu eğlenceli macera, 1 Nisan Cuma günü saat 14:40’ta Digiturk 161’de ekranlara gelecek.

 

Yaşasın 23 Nisan!

CBeebies, 23 Nisan Çocuk Bayramını birbirinden keyifli içeriklerle kutlayacak. 23 Nisan Cumartesi saat 06:00 itibariyle, “Bluey”, “Charlie ve Lola”, “Hey Dugge”, “Jojo ve Gran Gran” ve “Yakke Dee” gibi keyifli yapımlar çocuklara bayram şölenini yaşatmak için ekranlara gelecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı