Global bir organizasyon olan Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) İstanbul Şubesi, TOYP (Dünyanın Başarılı On Genci) Akademi’yi düzenledi

TOYP-Dünyanın Başarılı On Genci programı 1983'den beri dünyanın en büyük ve en eski sivil toplum kuruluşlarından birisi olan JCI Genç Liderler ve Girişimciler Derneği tarafından organize edilmektedir.

 

"Dünyanın Başarılı On Genci" programının Türkiye ayağı olan "TOYP Türkiye- Türkiye'nin Başarılı On Genci" ise 1994 yılından bu yana JCI İstanbul şubesi tarafından Türkiye Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği adına düzenlenmektedir. 

 

TOYP Türkiye- Türkiye'nin Başarılı On Genci projesi, sosyal gelişime katkı sağlayan ve yarınları daha iyi takip eden, ülkemizin başarılı gençlerinin çalışmalarını görünür kılmayı, onları daha duyarlı ve aktif vatandaşlar olmaya teşvik etmeyi amaçlamaktadır. JCI, bu gençleri tanıyarak, onları ve diğerlerini mükemmellik ve başkalarına hizmet etmeye devam etmeleri için çabalamaya teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Bu sayede, JCI, geleceğin liderlerinin hazırlanmasına katkıda bulunmak adına, gençlere daha iyi toplumlar ve nihayetinde daha iyi bir dünya yaratmaları için ilham vermeyi hedeflemektedir.

 

TOYP Türkiye, bugüne kadar köklü tarihine "18 Dünya Birincisi" getirerek dünya çapında üstün başarılara imza atmıştır.

 

Bu derin bilgi birikimiyle JCI İstanbul tarafından tasarlanan TOYP Akademi 2021’in amacı, JCI Türkiye’nin programla ilgili 26 yıllık tecrübesini ve bilgi birikimini diğer ülkelerle paylaşmak ve topluma olumlu katkı sağlamaya yardımcı olmaktır. 

 

TOYP Akademi 2021, JCI Istanbul tarafından 22-23 Mayıs 2021 tarihlerinde JCI Sırbistan, JCI Hırvatistan, JCI Romanya ve JCI Kıbrıs'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

TOYP Akademi 2021 açılış töreni ise, 19 Mayıs 2021 Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda, milli bayramımızın önemini ve bu muhteşem günün bağımsızlık ruhunu göstermek amacıyla ve Gençleri onurlandırmak ve desteklemek amacıyla düzenlendi.

 

TOYP Akademi süresince, online ve interaktif oyun temelli eğitimler düzenlenerek, katılımcılara TOYP'un yapısı hakkında bilgi aktarımı yapıldı. Katılımcılar TOYP ile ilgili fikirlerini paylaştılar ve TOYP programının geçmişi ve geleceği hakkında bilgi edindiler. Akademi aynı zamanda, katılımcılara başarılı bir TOYP'u nasıl organize edecekleri ve TOYP'u ülkelerinde ileriye taşımak için örnek bir TOYP organizasyonunun oluşturmaları konusunda rehber niteliğindeydi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 22 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir