Share

Gülsin Onay öğrenciler yararına resital verecek

Dünyaca tanınmış piyano sanatçısı Gülsin Onay, 4 Mart Cuma akşamı Hikmet Şimşek Kültür Merkezi’nde Bach, Beethoven ve Chopin’in eserlerinden parçalar seslendirecek.

 

Türkiye’nin ismini uluslararası alanda en iyi şekilde temsil eden piyano sanatçısı Gülsin Onay, Karşıyakalı lise ve üniversite öğrencileri yararına bir resital verecek.

 

Resital, 4 Mart Cuma akşamı saat 20.00’de Hikmet Şimşek Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Organizasyon, Karşıyaka Lisesi’nde eğitim gören ve mezun olup üniversitede eğitimlerine devam eden öğrencilere eğitim desteği veren, Karşıyaka’nın ilk ve tek eğitim vakfı olan İzmir Karşıyaka Lisesi Eğitim Vakfı tarafından gerçekleştiriliyor.

 

1987 yılında Devlet Sanatçısı ünvanı alan dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay, Karşıyaka’daki resitalde Johann Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven ve Frederic Chopin’den parçalar sunacak.

 

Paris Konservatuarı’nda piyano ve oda müziği eğitimini birincilikle bitirdikten sonra Almanya’da Hannover Yüksek Müzik Okulu’nda repertuarını zenginleştiren Gülsin Onay, uluslararası alanda Frederic Chopin icracısı olarak kabul ediliyor.

 

Karşıyaka Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek olan konserde ayrıca Karşıyaka Lisesi’nin okul korosu da ünlü piyanist eşliğinde okul marşını seslendirecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı