Share

Kartepe’de Açelya Akkoyun’a Büyük İlgi

Kartepe Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Kartepe’ye gelen Yazar-Dizi Oyuncusu Açelya Akkoyun’a kadınlar büyük ilgi gösterdi. 

 

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın öncülüğünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Kartepe’ye gelen Yazar-Dizi oyuncusu Açelya Akkoyun’a kadınlar büyük ilgi gösterdi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve Kartepeli bayanlar katıldı.

 

KADINLARIMIZ ÇOK DEĞERLİ

Programda konuşan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Kartepemiz, ilimizin yanı sıra bölgemizin en güzel yeridir. Doğasının yanı sıra, insanı ve kadınıyla çok güzeldir. Anadolunun kültüründen kopmuş sevgi ve ilgiyi, halen yaşatan çok değerli kadınlarımızdır. Yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız sunan, fedakarlığın simgesi olan, milletlerin gelişmesinde ve ilerlemesinde etkin role sahip olan kadınlarımız bizim için çok değerli.  Kartepemize ve sonra ülkemize hizmetleriyle değer katan, tüm kadınlara örnek olacak başarılarıyla adlarından söz ettiren, genç nesillere ışık tutan, cesur, üretken ve özgüveni yüksek kadınlarımız, güçlü Türkiye’nin en temel güvencesidir. Bu vesile ile mücadeleleri, fedakarlıkları, emekleri asla ve asla bir gün ile sınırlandırılamayacak olan güçlü Türk kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum.  Her koşulda;  üreten, çalışan kadınlarımızın imkanlarımız ölçüsünde maddi-manevi desteklerimizle yanında olduk ve olacağız.” dedi.

 

KADINLARIMIZ BAŞIMIZIN TACIDIR

Başkan Kocaman “Cennet anaların ayaklarının altındadır diyen bir Peygamberimiz var bizim. Kendini çağdaş ve modern zanneden bir çok devletten daha fazla kadınımıza değer vermekteyiz. Kadınlarımızın hayatın her noktasında olmasını istiyoruz. Kadınlar başımızın tacıdır. Gerek aile gerek toplum yapımızın temel direği kadınlarımızın, toplumsal hayatın her alanında etkinlik alanlarını artırması büyük önem taşımaktadır.” açıklamasında bulundu.   

 

KADIN EVİN DİREĞİDİR

Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar ise “Bizim Türk toplumun da Hakan’ın yanında Hatun dediğimiz eşi her zaman yer almıştır. Peygamber Efendimizin yanında her zaman eşleri olmuştur. Pandemiden yeni yeni çıkıyoruz. Bu durum aile içerisinde iletişimi büyük ölçüde durdurmuştur. Aile içerisinde iletişimi sağladığımızda ailenin huzuru ve mutluluğu da artmaktadır. İletişim olmadığı yerde hiçbir şey olmaz. Kadın evin annesi aynı zamanda direği, söğüt ağacıdır” ifadelerini kullandı.

 

AKKOYUN; KARTEPELİYİM

Konuşmaların ardından söz alan Yazar-Oyuncu Açelya Akkoyun, kadına verdikleri değerden dolayı Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’a ve Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar’a teşekkür etti. Sözlerine Kartepeli olduğunu belirterek başlayan Akkoyun “Hayatıma konservatuarı bitirerek başladım. 94-95 yıllarında ilk set günümde Maşukiye’ye geldim. Buraya geldiğim zaman cennet gibi bir yer olduğunu gördüm. Çok beğendim. İki yıl sonra buradan ev aldım. Bu sayede Kartepeli oldum” dedi.

 

DENGEYİ ARAMALIYIZ

“Burada çok sıcak insanlarla karşılaştım” diyen Akkoyun,  "Kadın erkek gece ile gündüz gibidir, bir günü oluşturur. Ne gecesiz bir gün olur, ne gündüzsüz bir gün olur. Hukuksal olarak da, Allah katında da hepimiz eşitiz. Bence kadın erkek arasında dengeyi yakalamak çok kıymetlidir"  açıklamasında bulundu. Akkoyun konuşmasının son bölümünde “İyi Ki Kadınım” kitabının yazılış hikayesini anlattı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı