Keşif Dünyası Şimdi Online Bilim Atölyeleriyle, Türkiye’nin Her Yerinde!

Share

Henkel’in, ülkemizde 2015 yılından bu yana Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliğinde hayata geçirdiği Keşif Dünyası projesi, şimdi Türkiye’nin her ilindeki okul ve öğrencileri, ücretsiz online atölyelerle bilimin sırlarına yol almaya davet ediyor. Online atölyelerde uzman eğitimcilerle gerçekleştirilen birbirinden keyifli deneylerle çocuklar hem eğleniyor hem öğreniyor.

 

Yüz yüze eğitim döneminde okullarda ücretsiz gerçekleştirilen bilim atölyeleri ile çocuklara bilimi sevdiren Keşif Dünyası, şimdi online atölyelerle Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilerle buluşuyor. Çocukların birçok eğlenceli deney gerçekleştirdikleri atölyeler, 8-10 yaş arası minik araştırmacıların ücretsiz katılımı için, ülkemizin her noktasındaki okulların başvurularına açık. Atölyelere katılmak isteyen okulların [email protected] adresinden randevu almaları yeterli oluyor. Böylece tüm okullar ve öğrenciler, Keşif Dünyası bilim atölyelerinden ücretsiz şekilde yararlanabiliyor. 

 

Keşif Dünyası’nın tüm Türkiye’deki okullar için online bilim atölyeleri gerçekleştirmesi hakkında açıklama yapan Türk Henkel Kurumsal İletişim Müdürü Öznur Çatı “Bilimin aydınlık yolunda yürümeleri için çocuklarımıza tutku aşılaması dileğiyle hayata geçirdiğimiz Keşif Dünyası projemizde, bugüne dek gerek yüz yüze gerekse online eğitimlerle yaklaşık 35 bin çocuğumuza ulaştık. Şimdi online bilim atölyelerimizle ülkemizin her köşesinde eğitim gören çocuklarımızı, içlerindeki dâhiyi keşfetmeye bekliyoruz. Atölyelerimiz son derece keyifli geçiyor. Küçükler, deneylerimizde suyun ilginç özelliklerini keşfediyor, patatesten nişasta elde etmeyi, nişastadan suda çözünebilir folyo ya da yapıştırıcı yapmayı öğreniyor. Böylece içlerindeki meraklı kâşif harekete geçmiş oluyor. Tüm okullarımızı ve öğretmenlerimizi randevu alarak, öğrencileri ile birlikte Keşif Dünyası atölyelerine katılmaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.    

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir