Tezmaksan Türkiye sanayisinin ihracatını otomasyon yatırımlarıyla güçlendiriyor

Türkiye sanayisinin Avrupa’daki büyük ölçekli işletmelerle rekabet edebilmesi ve ihracattaki gücünü artırmasının yolu robotlu otomasyondan geçiyor. Akıllı fabrikalarda makine-insan etkileşimini yükselterek iş birliğini artıran otomasyon sistemleri, üretime hız kazandırırken, ihracatçı firmaların dünya çapındaki rekabet gücünü de artırıyor. Bu avantajın farkında olan ekonomisi güçlü ülkeler, üretimde otomasyonun payını her geçen gün daha da yükseltiyor. 

Türkiye sanayisinin üretimini otomasyon ürünleriyle destekleyen  

Tezmaksan’ın CNC tezgahlarında malzeme beslemek için geliştirdiği yerli ürünü Cubebox Blues, ithal ürünlerle kıyaslandığında hem maliyet hem de kısa servis süreleri açısından da öne çıkıyor. Tek bir sistem ile birden fazla makineye besleme ve boşaltma yapabilen Cubebox Blues, hem 7/24 çalışma imkanı hem de kullanıcı dostu arayüzü ile üretime hız kazandırıyor. 

 

Türkiye’nin üretim gücünü yerli ve milli çözümlerle destekleyen Tezmaksan, Türk sanayisinin otomasyonlaşma ve dijitalleşmesinin hızlanması için attığı adımlarla işletmelerin küresel çaptaki rekabetçi konumunu sağlamlaştırmayı hedefliyor. Tezmaksan, geliştirdiği robotlu otomasyon sistemi Cubebox ile zaman ve maliyet açısından avantaj sağlayarak işletmelerin üretimdeki verimliliğini artırıyor.  Tezmaksan’ın CNC tezgahlarında malzeme beslemek için geliştirdiği yerli ürün Cubebox Blues ise ithal ürünlerle kıyaslandığında maliyet ve kısa servis süreleri açısından öne çıkıyor. Tek bir sistem ile birden fazla makineye besleme ve boşaltma yapabilen Cubebox Blues, hem 7/24 çalışma imkanı hem de kullanıcı dostu arayüzü ile üretimi hızlandırıyor. Tezmaksan bu sayede sanayide yerlileşme çalışmalarına destek sağlarken, yeni nesil teknolojileri yurt içinde geliştirerek sanayide dışa bağımlılığın azaltılmasına katkı sunuyor.

Hatalı üretim ortadan kalkıyor, kayıp zamandan tasarruf ediliyor

Cubebox’ın modellerinden biri olan Cubebox Blues, CNC tezgahlarında malzeme beslemek için geliştirilen yenilikçi bir çözüm olarak dikkat çekiyor. 7/24 çalışabilen Blues, bu sayede daha fazla üretim miktarına ulaşabiliyor. Riskli ve tekrar gerektiren işlerin rahatlıkla üstesinden gelebilen Blues, böylece operatör hatasından kaynaklanan kalite problemi ve hatalı üretimin önüne geçiyor. Kullanıcı dostu arayüz sayesinde ise hızdan ödün vermeden üretimin devamlılığını sağlıyor. Makine besleme tarafındaki tecrübesi ile tüm robot markalarına uygun bir sistem olan Blues, kolay taşınabilir olması sayesinde üreticinin layout problemini minimize ediyor.

Tezmaksan’ın stoktan hızlı teslim özelliği sayesinde üretime hazır olan, kompakt ve ergonomik tasarıma sahip Blues’un farklı ihtiyaçlara yönelik 4 ayrı alt modeli bulunuyor. Tezmaksan, işletmelerin değişen makine parkuruna ve taleplerine cevap vererek bu alandaki esnekliğini kanıtlıyor. Ayrıca Tezmaksan’ın Cubebox Blues ile müşterilerine sunduğu kiralama opsiyonu da yatırım maliyetlerini bilanço dışına çıkararak işletmelerin sadece üretime odaklanmalarını sağlıyor. Makinelerin düzenli bakım sorumluluğunu üstlenen Tezmaksan, üretim kayıplarını minimuma indirerek müşterilerinin imalat süreçlerine destek veriyor.

Teknolojiye 1 milyon dolarlık yatırım

 1 milyon dolarlık yatırım yaparak tamamen yerli ve milli teknolojilerle gücünü büyüten Tezmaksan’ın otomasyon yazılımı ROBOCAM, Cubebox Blues ile rahat bir şekilde kullanılabiliyor. ROBOCAM kısa sürede ürün ayar değişimine olanak verirken, böylelikle herhangi bir programlama ihtiyacına da gerek kalmıyor. Blues tek bir sistem ile birden fazla makineye besleme ve boşaltma yapabiliyor.

İhracatın artması için otomasyon yatırımlarının da artması şart

Tezmaksan’ın yerli sanayiye faydalar getirdiğini vurgulayan Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu“Bu yıl takım tezgahları üretimi yüzde 20 arttı. Bu artışın süreceğini öngörüyoruz. Türkiye’de daha çok küçük işletmeler vasıtasıyla üretim yapılarak ihracata katkı sağlanıyor. Bu yüzden Avrupa’daki dev üreticilerle rekabet etme durumunda kalıyoruz. Dolayısıyla rekabette öne çıkarak üretimde sürdürülebilirliği sağlamak için de ekonomisi güçlü ülkeler gibi otomasyona yatırım yapmamız gerekiyor. Tezmaksan olarak sunduğumuz çözümlerle sanayide yerlileşme çalışmalarına katkı sağlıyoruz. Cubebox Blues gibi teknolojik ürünleri yurt içinde üreterek sanayimize daha uygun bedeller sunuyor ve dışa bağımlığı azaltmayı hedefliyoruz. Çünkü dışa bağımlılığımız olduğu müddetçe makine alınımından yedek parça ve servis bedellerine kadar olan zorlu süreç sanayicimize bir yük getiriyor. Artan maliyetler rekabetçi konumlarını da zayıflatıyor. Tezmaksan olarak yurt dışı ile kıyaslandığında daha düşük maliyetli parça ve servis bedelleriyle hem ülkemize hem de sanayimize avantaj sağlıyoruz. Esnek ve dinamik yapımız, mühendislik bilgi ve birikimimiz sayesinde müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu ürünler konusunda hızlı aksiyon alarak mümkün olan en kısa sürede teslim kabiliyetine sahibiz” dedi.

Son dönemlerde navlun bedellerin yüksek olmasına değinen Aydoğdu, 360 derece sundukları yerli ve milli çözümlerle müşterilerin gümrük ve hizmet maliyetlerini ortadan kaldırdıklarını belirtti. Aydoğdu, olası bakım ve arıza durumlarında ise sağladıkları hızlı servis desteği sayesinde rakiplerinden ayrıştıklarını sözlerine ekledi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 16 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir