Share

Türkiye İkincisi

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Alanya’da düzenlenen Türkiye Oryantiring Şampiyonası 2. Kademe Yarışmalarında Bostanlıspor ikincilik elde etti.

Alanya’da 2 gün süren ve 1157 sporcunun yarıştığı şampiyonada 4 sporcusu ile mücadele eden Bostanlıspor başarılı sonuçlara imza attı. Gülhatun Arslan K40 kategorisinde Türkiye ikinciliğini elde etti. K50 kategorisinde Gülşeker Altun 4. Oldu.

Bostanlıspor’un K16-A Kategorisinde 67 kişiyle yarışan ve 7. olan Selen Özgenç ile 15. gelen Ezo Er gelecek için ümit verdi.
Bostanlıspor Kulübü Başkanı Avni Erboy, Türkiye 2. olan Gülhatun Arslan ve diğer sporcuları başarıları nedeniyle kutladı. Erboy, “Bostanlıspor’u başarıyla temsil ederek formanın hakkını verdiler. Son yılların en kalabalık yarışmasından böylesine elde edilen başarı Karşıyaka ve İzmir sporu adına da önemli. 16 Yaş kategorisinde ilk on içinde yer alan sporcuların Milli Takıma alınacağı haberi bizi daha da mutlu etti. Bu nedenle 7.’lik derecesini alarak ilk 10 içinde yer bulan Selen Özgenç’in Milli Takıma davet edilmesini bekliyoruz. Bu da bizim sevincimizi katlayacak. Sporcularımızı yarışa hazırlayan antrenörümüz Büşra Altun’a da teşekkür ediyoruz. Ayrıca kardeş takımımız Altunspor adına yarışan, bu spordaki danışmanımız Cengiz Altun hocamızı da elde ettiği Türkiye İkinciliği için kutluyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı