Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali 2022 Başvuruları Başladı

Share

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nde  bu yıl 22. yılına ulaşmanın heyecanıyla hazırlıklara başlandı. Festival başkanı Hüseyin Sıtkı tarafından yapılan açıklamada, Frankfurt Türk Film Festivali’nin 26 Haziran- 1 Temmuz 2022 tarihleri arasında gerçekleştirileceği ve başvurulara ilişkin bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı.

 

02 mart 2022 Frankfurt am Main

22. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, bu yıl  26 Haziran- 1 Temmuz  2022 tarihleri arasında düzenleniyor. Kültürlerarası Transfer Derneği’nin ev sahipliğini üstlendiği Festival başkanı Hüseyin Sıtkı’nın yaptığı açıklamada, festivale başvuracak eser sahiplerine  yönelik başvuru tarihleri konusunda bilgilendirme yapıldı.

 

Bu yıl düzenlenen 22. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’ne başvuracak adaylar, yarışmaya dair yönetmelik ve form bilgileri hakkında festivalin internet sitesi https://www.turkfilmfestival.de adresinden ulaşabilecek. Film başvurularının ise, https://filmfreeway.com/UluslararasiFrankfurtTurkFilmFestivali adresinden yapılabileceğinin altı çiziliyor.

 

Açıklamada film kategorilerine göre başvuru adresi ve tarihleri şöyle sıralanıyor;

  1.  “10.Alman     Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Ulusal Uzun Metraj Film     Yarışması’’

Başvuru Adresi : [email protected]

Son başvuru Tarihi : 25 Mart 2022      

  1. 3.Ulusal     Belgesel Film Yarışması”

Başvuru Adresi : [email protected]

Son Başvuru Tarihi: 31 Mart 2022   

  1. 14.Üniversitelerarası     Kısa Film Yarışması”

Başvuru Adresi: [email protected]

Son Başvuru Tarihi: 31 Mart 2022

Yarışacak eserlerin Alman ve Türk sinemacılardan oluşan ortak jüri tarafından değerlendirileceği film festivalinin kapanış gecesinde ise ödüllerin sahiplerine takdim edileceği bilgisi verildi.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir