Yılın En Başarılısı Keçiören Belediyesi Konservatuvarı

Share

AK Parti Genel Merkezi tarafından Kızılcahamam kampında düzenlenen ‘AK Parti Yerel Yönetimler Kültür Sanat Kongresi’nde ‘Yılın En Başaralı Belediye Konservatuvarı Sanat Ödülü’ne Keçiören Belediyesi Konservatuvarı layık görüldü. Bu kapsamda Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ödülü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin elinden aldı.

 

Başkan Altınok Keçiören’de kültür ve sanata dair birçok alanda başarılı işlere imza attıklarını belirterek, “Kızılcahamam’da; Genel Başkan Yardımcılarımız, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, MKYK Üyelerimiz ve teşkilâtımızla birlikte gerçekleşen Kültür Sanat Kongresi’nde, Genel Başkan Yardımcımız ve Yerel Yönetimler Başkanımız Sayın Mehmet Özhaseki’den konservatuvar çalışmalarımız sebebiyle ödülümüzü aldık. Tüm belediyelerimizi çalışmaları dolayısıyla tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Keçiören’de yeni kültür merkezleri inşa ediyoruz; sanata, spora, tarihimize ve kültürümüze sahip çıkan birçok işe imza atıyoruz. Çalışmalarımız hızla devam ediyor.” dedi.

 

Keçiören Belediyesi Konservatuvarında gitar, kanun, yan flüt, ney, bağlama, ut, keman, çocuk korosu, Türk Halk Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Dünyası Müzik Topluluğu ve Halk Oyunları olmak üzere toplam 12 branşta eğitimler veriliyor. İlçedeki, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde alanında uzman eğitmenlerle devam eden derslerde hem eğitim yapılıyor hem de eğlenceli anlar yaşanıyor. Genç yaşlı tüm vatandaşların katılım sağladığı konservatuvarın sahne performansları ise halka açık ücretsiz konserlere sahne oluyor.​

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir