Ayşen Özyeğin, AÇEV Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Ayşecan Özyeğin Oktay’a devretti

Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) kurucusu Ayşen Özyeğin, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Ayşecan Özyeğin Oktay’a devretti. Ayşecan Özyeğin Oktay, 4 yıllık Yönetim Kurulu Üyeliği’nin ardından Kasım 2021 itibarıyla AÇEV’de Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Her çocuğun güvende, sağlıklı, mutlu ve öğreniyor olması için çalışan AÇEV’in 28. yaşını doldurduğunu vurgulayan Ayşen Özyeğin, “İlk günden bu yana AÇEV’de hep ‘Bilimi toplumla buluşturma’ ilkesini savundum. Kuruluşundan bu yana topluma hizmet yolunda en anlamlı girişimim olan AÇEV misyonunun, bundan sonra kızım Ayşecan Özyeğin Oktay’ın önderliğinde sürdürüleceğine ve çok daha ileri başarılara taşınacağına eminim” dedi.

Kuruluşundan bu yana AÇEV’in çalışmalarının içinde olduğunu belirten Ayşecan Özyeğin Oktay “Neredeyse AÇEV’le birlikte büyüdüm diyebilirim. Bu süreçte sahada katılımcılarımızdan ve tüm paydaşlarımızdan öğrendiklerimin, hem sosyal sorumluluk anlayışımda hem de kendi ebeveynlik deneyimimde büyük faydasını gördüm. Aile ve çocuklara yönelik projelerini çok değerli bulduğum AÇEV’in Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmekten büyük gurur duyuyorum ve birlikte yaratacağımız yenilikler için heyecanlıyım” ifadelerini kullandı. 

Ayşen Özyeğin’in AÇEV’de eğitimle geçen 28 yılı
Kuruluşundan bugüne geçen 28 yıllık dönemde uyguladığı yüz yüze eğitim programlarıyla 1 milyondan fazla kişiye ulaşan ve 13 bin 500 gönüllü eğitimci yetiştiren AÇEV, Ayşen Özyeğin’in yönetim kurulu başkanlığında başta Millî Eğitim Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikala Bakanlığı olmak üzere farklı kamu, özel ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği sağlayıp Türkiye’de sektörler arası iş birliği örnekleri oluşturdu. AÇEV program ve projeleri Türkiye sınırlarını aşarak, yeni iş birlikleri ile Avrupa, Orta Doğu, Güney Amerika ve Doğu Asya’da 14 ülkeye taşındı.

İhtiyaç sahibi kitleleri önceliklendiren ve hedefe odaklı hizmet götürülmesi için yeni çalışmalara önderlik eden Özyeğin, anadili Türkçe olmayan çocuklara yönelik geliştirilen yaz anaokulları programları, kırsal alanda yaygınlaşan eğitim programları, deprem ve afet sonrası destek hizmetleri gibi çalışmaların birçoğunu kişisel girişimleri sonucu hayata geçirdi.

AÇEV’in daha geniş kitlelere ulaşması ve bunun için çağımızın sunduğu teknoloji imkanlarının eğitim amacıyla kullanılması gerektiğine inanan Ayşen Özyeğin, Benimle Oynar mısın?, Bizim Sınıf gibi milyonlara ulaşan televizyon programları ve İlk 6 Yıl gibi mobil uygulamalar ile AÇEV’in birçok yeniliğe imza atmasına liderlik etti.  

Ayşecan Özyeğin Oktay hakkında:
AÇEV Yönetim Kurulu Başkanlığının yanı sıra Fiba Grubu Başkan Yardımcılığı ve İcra Kurulu üyeliği görevini yürüten Ayşecan Özyeğin Oktay’ın, ayrıca Hüsnü M. Özyeğin Vakfı Mütevelli Heyeti, Ashoka Sosyal Girişimcilik Destekçi Ağı, Doğal Hayatı Koruma Derneği Mütevelli Heyeti, Esas Sosyal Danışma Kurulu ve TÜSİAD Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası üyeliği bulunuyor. Eğitimini Duke Üniversitesi Ekonomi lisans ve Stanford Üniversitesi İşletme yüksek lisans olarak tamamlayan Ayşecan Özyeğin Oktay, evli ve 3 çocuk annesidir. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 34 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir