Ceviz Ağacı, Orzaks İlaç’ın Sponsorluğunda Sinemaseverler İle Buluşuyor

Share

Eczacı yönetmen ve senarist Faysal Soysal’ın ikinci uzun metraj filmi Ceviz Ağacı, Orzaks İlaç’ın sponsorluğunda 11 Martta sinemaseverlerle buluşuyor. 

 

 

Sağlık sektöründeki yatırımlarının yanı sıra kültür-sanat alanında yaptığı desteklerle de öne çıkan Orzaks İlaç, Sinema Genel Müdürlüğü ve TRT katkılarıyla ile gerçekleştirilen ilk Türk-İran ortak yapımı olan Ceviz Ağacı filmine sponsor oldu. 

 

Eczacı yönetmen ve senarist Faysal Soysal’ın, oyuncu kadrosunda Serdar Orçin, Sezin Akbaşoğulları, Kübra Kip, Ali Mert Yavuzcan, Şebnem Dilligil, Murat Mahmutyazıcıoğlu ve Rıza Akın’ın yer aldığı ikinci uzun metrajı Ceviz Ağacı, festivallerden aldığı ödül ve övgüleri 11 Mart'ta beyazperdeye taşımaya hazırlanıyor.

 

 

Filmin görüntü yönetmenliğini Türkiyenin en önemli ve başarılı isimlerinden Vedat Özdemir, ses operatörlüğünü Mustafa Bölükbaşı üstlendiği filmde, İran’ın en iyi sanatçıları da filmin post prodüksiyonunda görev aldı. Kaplumbağalar da Uçar” ve Armut Ağacı” filmlerinin kurgucusu Mostafa Khergepoosh filmin kurgusunu; Seyyar Satıcı” ve Kertenkele” filmlerini ses tasarımcısı Mohsen Roshan filmin ses tasarımını, Bir Ayrılık” ve Güneşin Çocukları” filmlerinin renk tasarımcısı Hootan Haghshenas filmin renk tasarımını ve Payam Azadi de filmin müziklerini yaptı.

 

2004 yılından bu yana sağlık sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olarak Türk sinemasının gelişmesi için sanatçılara gereken ilgi ve desteği sürdüreceklerini belirten Orzaks İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Selman Alimoğlu, aynı zamanda meslektaşı da olan Faysal Soysal’ın filmine destek olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

 

Ceviz Ağacı, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında birçok önemli festivalde gösterilip toplam 12 ödüle layık görüldü;

ÖDÜLLER

 

27.Adana Film Festivali, 2020,

En iyi Müzik/ Payam Azadi, 

En iyi oyuncu/Serdar Orçin

 

 

Eurosia Film Festivali, 2020,

En iyi Görüntü Yönetmenliği Ödülü/Vedat Özdemir

 

6.Bremen Film Festivali, 2021

En iyi Edebiyat Filmi Ödülü

 

8.Torino Underground Film Festivali, 2021

En iyi Film, 

En iyi Kurgu/Mostafa Khergapoush 

 

7.Balkan Panorama Film Festivali, 2021

En iyi Film, 

En iyi Oyuncu/Serdar Orçin

 

6.Londra Şehir Ödülleri Festivali, 2021

En İyi Yabancı Film Ödülü

 

6.New York Artist Forum, Festival of Moving Image Festivali, 2021

En İyi Kurmaca Film, 

En iyi Oyucu/ Serdar Orçin

 

9.Antakya Film Festivali, 2021

En iyi Oyuncu/Serdar Orçin

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir