Citrix, Kadınlar İçin Çok Kültürlülük Anlamında Çalışılacak En İyi Şirketler Arasında Gösterildi

Citrix, Seramount tarafından belirlenen “2021 Çok Kültürlü Kadınlar İçin En İyi Şirketler” listesine seçildi. Bu onur, Amerika Birleşik Devletleri’nde çok kültürlü kadınları istihdam etme, elde tutma ve terfi ettirme konularında en iyi uygulamaları oluşturan ve kullanan şirketlere veriliyor.  

2003 yılından bu yana Seramount firması tarafından gerçekleştirilen Multicultural (Çok Kültürlü) Kadınlar İçin En İyi Şirketler araştırması, şirketlerin çok kültürlü kadınları katılım sağlama ve iş pozisyonlarında yükselme konularında teşvik eden kültürler yaratmaya yönelik kaydettikleri ilerlemeyi takip ediyor.

Bu girişime gösterilen katılım yıldan yıla 19’luk bir artış göstererek son beş yılda 358 oranında arttı. Seramount’s Insights ekibi bu artışı, beyaz olmayan kadınları istihdam etmeye ve terfi ettirmeye yönelik artan ilginin yanı sıra soru türlerindeki, özellikle de kadınların her soruya ilişkin özel olarak yaptığı değerlendirmelerdeki iyileşmeye bağlıyor.

Citrix Başkan Yardımcısı ve Çalışanlardan Sorumlu Üst Düzey Yöneticisi Donna Kimmel şunları söylüyor: “Citrix’te kadınların anlamlı katkılarda bulunup başarılı olabilecekleri bir çalışma ortamı yaratmayı amaçlıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda kadınlara hem profesyonel hem de kişisel hayatlarında ilerleyebilmeleri için çeşitli, kapsayıcı ve adil fırsatlar sağlamak üzere anlamlı adımlar attık. Gösterdiğimiz çabalar için Seramount tarafından takdir edilmiş olmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Bu yılın Çok Kültürlü Kadınlar İçin En İyi Şirketler raporundaki temel bulgular arasında şunlar yer alıyor:

  • Kıdemli liderlerle resmi sponsorluk, çok kültürlü kadınları ileriye taşımanın en önemli yollarından biri. 2021 kazananlarının 68’i (kazanamayanların 18’ine karşılık) resmi sponsorluk, 61’i de (kazanamayanların 14’üne karşılık) sponsorlara ve/veya sponsorluk alan kadınlara kültürel yeterlilik eğitimi sunuyor. Mentorluğun çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık bakış açısıyla gerçekleştirilmesi de çok önemli.

 

  • 2021 yılının kazanan şirketlerinin 75’i, (kazanamayanların 45’ine karşılık) ırkçılık karşıtı özel eğitimlere sahip. 2021 kazananlarının 65’inde CEO’lar, (kazanamayanların 45’ine karşılık) ırkçılık hakkında düzenlenen tartışmalara öncülük ediyor; 89’u ise (kazanamayanların 57’sine karşılık) ırkçılık kaynaklı travmaları ele almak için özel programlara sahip.

 

  • Hesap verebilirlik ve liderlik katılımı, çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık hedeflerini ilerletmede kritik öneme sahip. 2021 yılının kazanan şirketlerinin 95’i (kazanamayanların 43’üne karşılık), yıllık performans değerlendirmelerinin bir parçası olarak çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılıktan yöneticileri sorumlu tutuyor. Ayrıca kazanan şirketlerin 75’inde (kazanamayanların 20’sine karşılık) çeşitlilik hedefleriyle ilişkili yönetim ücretlerini CEO’lar denetliyor ya da onaylıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.