Coats geliştirdiği inovatif çözümlerle kesintisiz iletişim sağlıyor

Dünyanın lider iplik üreticisi Coats, Avrupa’nın en kapsamlı üretim üssü Bursa’da yer alan inovasyon merkezinde telekomünikasyon alanındaki çalışmalarını hızlandırıyor. İnovasyon çalışmalarında kabloların içinde yer alan tekstil malzemelerine odaklanan Coats, daha yüksek performanslı, dayanıklı ve hafif ürünler için en zorlu koşullarda iletişimin kesilmemesine yardımcı olan yenilikçi çözümler geliştiriyor.

 

ABD, Çin ve Türkiye’debulunan üç inovasyon merkezinde pek çok sektör için katma değerli çözümler geliştiren Coats, telekomünikasyon alanında inovasyonçalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Fiber optikkablo üretiminde kullanılmak üzere yüksek performanslı, daha dayanıklı ve hafifürünlere odaklanan Coats, bu vizyonla 2016 yılında telekomünikasyon (fiber optik kablolar), enerji, petrol ve doğal gaz gibi endüstrilere yönelik yenilikçi, yüksek performanslı endüstriyel tekstiller serisi tasarımı, üretimi ve satışı yapan Gotex'i satın aldı. Yüksek hızda üretim yapmaya olanak sağlayan tescilli teknoloji ile kaplamalı cam elyaf iplikler alanında pazar lideri Gotex ile fiber optik alanında konumunu güçlendiren Coats, yenilikçiyırtma iplikleri, kablo bağlayıcıları, ve yüksek emiciliğe sahip polimer iplikleri ile telekomünikasyon ve kablo sektöründe geniş kullanım alanları sunuyor.

 

Kablo hatalarını önleyen tasarım

Fiber optik tüp ve kablo demetlerini bir arada tutmak için kullanılan Coats kablo bağlayıcıları;  para-aramid, cam, düşük veya çok düşük çekme oranına sahip polyesterden yalın olarak üretilebildiği gibi üzerleri istenilen özelliklerde kaplama yapılarak da üretilebilir.Çok düşük çekme oranına sahip sonsuz elyaf polyesterden üretilen GralBinder SLS fiber optik tüp ve kablo demetlerinin başarılı bir şekilde bir arada tutarkenyine sonsuz elyaf polyesterden üretilen Coats Dabond Ultrabloc ise yüksek dayanımlı, suda şişen (hidrofil) dış kaplamasıyla dikkat çekiyor.Aynı kaplama kalınlığında daha yüksek su emiciliğine sahip polimer içeren tescilli kaplamasıyla 2-3 kat daha yüksek su emiciliği sağlayan Coats DabondUltrabloc, yüksek su emiciliğine ihtiyaç duyulan çeşitli fiber optik kablo uygulamalarında kullanılabiliyor.

 

Aşınmaya karşı yüksek direnç 

Coats, fiber optik kabloları için para-aramidve polyester başta olmak üzere çeşitli kaplama malzemelerine sahip yırtma iplikleri de geliştiriyor. Coats ProtosRipcordyırtma ipliği, optimum kablo yırtma performansı sağlayan en son bükme teknolojisi kullanılarak üretiliyor. Benzersiz koruyucu film kaplaması sayesinde aşınmaya karşı yüksek dirence sahip olan ProtosRipcordyırtmaipliğinin özellikle zırhlı kablo uygulamalarında yırtma kesitini azaltarak yırtma performansını arttırır. Aşınmaya karşı yüksek dirençli, polyester sonsuzfilamentelyaftan üretilen GRAL RIPCORDyırtma ipliği ise fiber optik kablolara ilişkin yırtma ipliği uygulamaları için özel olarak tasarlandı.   Koruyucu film (PF) kaplamalı sunulan GralRipcordyırtma ipliği, yüksek kesme katsayısı sayesinde yırtma kesitini azaltmaya yardımcı oluyor.

 

Yeni nesil bükme teknolojisi ile üretim

Coats’un geliştirdiği yüksek emici polimer iplik Ultrabloc SY, tuzlu suya ve aşırı sıcaklıklara dayanıklı olmasıyla dikkat çekiyor.  Kablo ürünlerinde kuru bloklama için ideal bir seçenek sunan Coats Ultrabloc SY, pürüzsüz bir yüzey elde etmek amacıyla yeni nesil bükme teknolojisiyle üretiliyor. Bu üretim yöntemi mikro veya makro bükülmeleri de önlüyor. Kaplamasız yüzey uygulaması ile kablo imalatı sırasında dökülmeyi veya tozlanmayı azaltmaya yardımcı olarak verimliliği yükseltiyor. Su emiciliğini arttıranile Ultrabloc SY ayrıca kablo üretimsüresini de azaltıyor. Potansiyel olarak tehlikeli solventlerin kullanım ihtiyacını ortadan kaldıran bu inovatif çözüm aynı zamanda daha az sarf malzemesi kullanılmasına da imkân sağlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 38 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir