Dell Technologies Equinix ile iş birliğine gidiyor

 Dell Technologies’in Equinix ile yapacağı iş birliği, işletmelerin APEX hizmetlerini nerede çalıştıracakları ve ölçeklendirecekleri ile ilgili farklı seçeneklerden faydalanmalarını sağlıyor

 

                                                                                                                                                            

  • Dell Technologies'in APEX erişimini genişletmesine olanak tanıyan iş birliği ile işletmelere en fazla değeri elde edecekleri ve her yerde hizmet olarak sunulan bu tekliften faydalanma esnekliği sunuyor.
  • Equinix veri merkezinde Dell Technologies tarafından tek bir faturada sunulan hizmetler basitleştirilmiş BT yetenekleri sağlıyor.
  • Müşteriler, hibrit veya çoklu bulut stratejilerini benimseyebiliyor, BT harcamalarını benzersiz gereksinimlerine göre yapabiliyor ve hizmetleri ihtiyaçlarına göre ölçeklendirebiliyor.

 

 

Dell Technologies (NYSE: DELL), Equinix International Business Exchange™ veri merkezleri aracılığıyla, Dell Technologies APEX çözümünün kullanılabilirliğini genişletmek üzere küresel dijital altyapı şirketi Equinix ile kapsamlı bir iş birliğine gittiğini açıkladı. Dell tarafından yönetilen altyapı ve Platform Equinix® ile işletmeler, Equinix veri merkezinde APEX Veri Depolama Hizmetlerine abone olarak öngörülemeyen BT ve depolama gereksinimlerini daha verimli bir şekilde karşılayabiliyor.  

 

Bu iş birliği sayesinde işletmeler, verileri üzerinde kontrol sahibi olmaya devam ederken genel bulut deneyiminin basitliğini elde etme fırsatı yakalıyor. İşletmeler ayrıca, Equinix veri merkezlerinde bulunan depolama kaynaklarından neredeyse sınırsız ölçekte faydalanabilecekler. Dell Technologies, altyapıyı müşterinin tercihine göre Equinix'in dünya geneline yayılmış veri merkezlerinde, hibrit bulut ortamında veya şirket içi altyapıda yönetecek.

 

Dell Technologies Altyapı Çözümleri Grubu Başkanı ve Genel Müdürü Jeff Boudreau, "Her geçen inanılmaz bir hızla artan veri miktarı göz önüne alındığında, şirketler altyapıyı ve yönetimi iş gereksinimleriyle koordine etmek için güvenilir iş ortaklarıyla çalışmak istiyor. Equinix ile uzun süredir devam eden ilişkimizi genişleterek, verimliliği öne çıkaran, her yerde tutarlı olan ve müşterilerin verileri değerli bir karar alma aracına dönüştürmesine yardımcı olan güvenli, isteğe bağlı bir hibrit bulut çözümü sunuyoruz" dedi.  

 

Dell’in altyapı alanındaki liderliği, Equinix’in beş kıtaya yayılan 220'den fazla veri merkezi ve 10.000'den fazla şirketten oluşan dijital ekosistemin birleşimi sayesinde, müşteriler OpEx bütçe modeline geçme imkânı tanıyan hibrit bir bulut ortamından faydalanma fırsatı elde ediyor. Müşteriler, tek bir tarife üzerinden herhangi bir aşım ücretiyle karşı karşıya kalmadan kullandıkları kadar ödeme yapıyor ve ay sonunda ne kadar BT hizmeti kullandıklarını biliyorlar. İşletmeler, farklı blok kapasiteleri ve dosya depolama alanlarını çeşitli performans seviyelerinde sipariş edebiliyor. Bu, depolama altyapısını kullanma şeklini son derece basitleştiriyor.

 

Equinix Strateji ve Geliştirme Yöneticisi Eric Schwartz, "Şirketlerin oluşturdukları veri miktarı arttıkça, bu verileri ihtiyaç duydukları zamanda, istedikleri yerde depolama ve yönetme yeteneği istiyorlar. Verileri veri merkezinde, uç noktalarda, genel veya özel bulutta nerede olursa olsun hibrit BT altyapılarını yönetmek için daha fazla seçenek ve daha fazla esnekliğe ihtiyaç duyuyorlar" dedi. Schwartz sözlerine şöyle devam etti: "Dell Technologies ve Equinix arasındaki bu iş birliği, müşterilerin karma çoklu bulut gereksinimlerini küresel ölçekte destekleyecek APEX Veri Depolama Hizmetleri sunuyor.  

 

Müşteriler, APEX Konsolu üzerinden APEX hizmetlerini yapılandırabiliyor, sipariş edebiliyor, izleyebiliyor ve değişiklik yapabiliyor. Müşteriler konsolu ayrıca belirli Equinix konumlarında APEX hizmetleri sağlamak için kullanılabilecek. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 39 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir