Share

Dündar: “Herkes Kitap Okuma Alışkanlığı Kazanmalı”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bu yıl 19’uncusu düzenlenen Bursa Kitap Fuarı’nı ziyaret etti. Fuarda Osmangazi Belediyesi tarafından açılan stantta öğrenciler ile bir araya gelen Başkan Dündar, gençlere kırtasiye malzemesi ile kandil simidi dağıttı.

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Kitap Fuarı’nı ziyaret ederek öğrenciler ile bir araya geldi. Bilgi üreten bir toplum olabilmek için kitap okumanın önemine vurgu yapan Dündar, kitap fuarının Bursa adına önemli bir kazanç olduğunu ifade etti. Osmangazi Belediyesi’nin fuardaki standını da ziyaret eden Başkan Dündar, öğrenciler ile bir araya geldi. Osmangazi Belediyesi’nin edebiyat dünyasına kazandırdığı kitap, dergi ve gazeteler ile çeşitli kırtasiye malzemelerini öğrencilere hediye eden Dündar, Berat Kandili dolayısıyla gençlere kandil simidi dağıttı.

 

Gençlere nasihatlerde bulunan Başkan Dündar, “Bilgi üreten bir toplum olmak ve Türkiye’yi çok daha ileri seviyelere taşımak istiyorsak ülke olarak kitap okumalıyız. Bilimde, sanatta ve sporda başarılı nesiller yetiştirebilmek adına ailelerde mutlaka çocuklarına okuma alışkanlığı kazandırmalı” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı