ECE Türkiye AVM’lerinin Sıfır Atık Projesi Kapsamındaki Çalışmaları Tescillendi

ECE Türkiye yönetiminde bulunan İstanbul’daki Marmara Park, Ankara’daki ANKAmall, Eskişehir’deki Espark, Antalya’daki TerraCity, Afyonkarahisar’daki Park Afyon ve Bursa’daki Sur Yapı Marka alışveriş merkezleri, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri tarafından yapılan denetimleri başarıyla geçerek Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandı.

 

ECE Türkiye, bu belgeyle alışveriş merkezlerinde bulunan atık, çöp ve tehlikeli sınıfına giren atıkların ayrıştırılması ve bertarafının sağlanması veya özel olarak bertaraf edilmesi gereken atıkların ayrıştırılıp firmalara teslimi gibi konulardaki tüm kriterleri titizlikle uyguladığını gözler önüne serdi.

 

“Atık yönetimi ile ilgili gerekli tüm önlemleri alıyoruz”

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan ECE Türkiye Tesisler Yönetimi Müdürü Hakan Kaya şunları söyledi: “Birçok işletmede olduğu gibi alışveriş merkezlerinde de ciddi miktarlarda atık oluşuyor. Portföyümüzdeki 10 alışveriş merkezinde oluşan günlük dönüştürülebilir atık miktarı 14 tona yaklaşıyor. Kaynakların daha verimli kullanılması, atık miktarının azaltılması, israfın önlenmesi adına atıkların geri dönüşüme kazandırılması büyük önem arz ediyor. Kurulan depolama merkezleri, tehlikeli atıklar için oluşturulan alanlar ve sorumlu kişilerin tayin edilmesi, atıkların ayrıştırılıp ilgili firmalara teslimi, belgelendirilmesi, verilen eğitimler de dahil olmak üzere ECE Türkiye bünyesindeki alışveriş merkezlerinde atık yönetimi ile ilgili gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Yaptığımız çalışmalar sonucunda Marmara Park, ANKAmall, Espark Park Afyon, TerraCity ve Sur Yapı Marka alışveriş merkezlerinde sıfır atık belgelerimizi aldık. Portföyümüzdeki diğer alışveriş merkezlerinde de başvuru süreçleri devam ediyor.” 

 

“Sıfır atık hedefini topyekun bir amaç olarak benimsedik”

ECE Türkiye tarafından yatırımı yapılan ve yönetilmekte olan Espark Alışveriş Merkezi’nin Teknik Müdürü Özgür Önpeker ise yaptıkları çalışmalara dair şu bilgileri verdi: “Çevresel ve ekonomik sürdürülebilirliğe büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede alışveriş merkezimiz bünyesinde kaynakların etkin kullanılması, atık oluşumunun en aza indirilmesi, oluşan atıkların ise kaynağında toplanması ve geri kazandırılması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Bu amaçla, personelimize gerekli eğitimleri verdik. Alışveriş merkezimizin her katına yerleştirilen geri dönüşüm kutularına ek olarak sadece ziyaretçilerimizin değil Espark yakınlarında yaşayan çevre sakinlerinin de atıklarını bırakabilecekleri atık getirme merkezimizi kurduk. Sıfır atık hedefini topyekun bir amaç olarak benimseyerek yaptığımız duyurularla bu konudaki bilinci artırmaya çalışıyoruz. Espark olarak atık oluşumunun an aza indirilmesi, oluşan atığın kaynağında geri kazandırılması konusunda gerekli önlemleri alıyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen Sıfır Atık Belgesi de bu konudaki duyarlılığımızı göstermesi açısından bizim için büyük önem arz ediyor”. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 7 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir