Global Yatırım Holding, bedelli sermaye artırımını tamamladı

Çeşitli iş kollarındaki yatırımlarıyla 4 kıta ve 13 ülkede faaliyet gösteren Global Yatırım Holding (GYH), borçluluğunu azaltma stratejisi çerçevesinde önemli bir adımı daha tamamladı. Bedelli sermaye artırım sürecini tamamlayan GYH, daha güçlü bir sermaye yapısına kavuşmuş oldu. Bedelli sermaye artırımı sonrası GYH’ye 487.180.209,05 TL’lik fon girişi sağlandı.

 

Bedelli sermaye artırımının tamamlanması ile ilgili açıklama yapan GYH Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mehmet Kutman, “Gelecek dönemde, borcun azaltılmasıyla birlikte, pozitif serbest nakit akımı yaratmaya ve sektörler bazında artması öngörülen operasyonel karlılıkla, iştirakler bazında ve dolayısıyla GYH’de temettü dağıtımına odaklanacağız” dedi.

 

Çeşitli iş kollarında yatırımlarıyla 4 kıta ve 13 ülkede faaliyet gösteren Global Yatırım Holding (GYH) bedelli sermaye artırımı sürecini tamamladı.

 

GYH tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, bedelli sermaye artırımı sonucunda 487.180.209,05 TL’lik fon girişi sağlandığı belirtildi. KAP açıklamasında ayrıca, Şirketin 650.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 325.888.409,93 TL olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden olmak üzere 324.111.590,07 TL artırılarak 650.000.000 TL'ye çıkarılmasına ilişkin olarak 19.08.2021 tarihli KAP açıklamasında yer alan Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu'na istinaden, pay sahiplerinin yeni pay alma (rüçhan) haklarının kullanımından sonra kalan 1.268.029,303 TL nominal değerli payların 23 ve 24 Ağustos 2021 tarihlerinde Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasa'da tamamının satışının gerçekleştirildiğinin 23.08.2021 tarihli özel durum açıklaması ile kamuya duyurulmuş olduğu belirtildi.

 

‘Temettü dağıtmaya odaklanacağız’

Bedelli Sermaye artırımı sürecini başarı ile tamamladıklarını belirten GYH Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mehmet Kutman, “Gelecek dönemde, borcun azaltılmasıyla birlikte, pozitif serbest nakit akımı yaratmaya ve sektörler bazında artması öngörülen operasyonel karlılıkla iştirakler bazında ve dolayısıyla GYH’de temettü dağıtımına odaklanacağız. Hissedarlarımıza bu süreçte bize gösterdikleri güven, destek ve inanç için minnettarlığımızı sunmak istiyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 12 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir