Share

ING’den Dünya Kadınlar Günü’ne Özel Mesaj: 8 Mart, Engel Tanımayan Kadınların Günü

ING, 8 KADIN ÇİZER İLE İŞ BİRLİĞİ YAPARAK KADINLARA YÖNELİK 8 FARKLI ÖNYARGIYA DİKKAT ÇEKİYOR

 

Kadının güçlendirilmesini destekleyen ING Türkiye, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadınların sık karşılaştığı 8 farklı ön yargıyı, 8 farklı kadın çizer ile görselleştirerek kadınlara yönelik önyargılara dikkat çekmeyi ve toplumda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Toplumun kadınlara dayattığı rollere, karşısına çıkardığı engellere ve neyi yapıp yapamayacağına dair önyargılara hayatın birçok alanında rastlanıldığından hareketle “Her başarılı kadının arkasında bir engel vardır” teması ile ilerleyen ING, “8 Mart, engel tanımayan kadınların günü. Vazgeçmeyen kadınlar engelleri aşar” mesajıyla kadınları bu engelleri aşabilmeleri için destekliyor. 

 

Daha iyi ve daha eşit bir gelecek için kadının güçlendirilmesi gerektiğine inanan ve toplumsal cinsiyet eşitliğini faaliyetlerinin odağına alan ING Türkiye, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadınların sık karşılaştığı 8 farklı ön yargıyı, 8 farklı kadın çizer ile görselleştirerek önyargılara dikkat çekmeyi ve toplumda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Toplumun kadınlara dayattığı rollere, karşısına çıkardığı engellere ve neyi yapıp yapamayacağına dair önyargılara hayatın birçok alanında her gün rastlanıldığından hareketle “Her başarılı kadının arkasında bir engel vardır” teması ile ilerleyen ING Türkiye, kadınlara yönelik önyargıların yıkılması için çağrıda bulunuyor ve “8 Mart, engel tanımayan kadınların günü. Vazgeçmeyen kadınlar engelleri aşar” mesajıyla kadınları bu engelleri aşabilmeleri için destekliyor.

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadın çizerler Aybikem Güzeliş, Beril Ateş, Büşra Üzgün, Dilara Akbal, Kayansel Kaya, Kübra Ertap, Selin Tahtakılıç ve Sibel Açıkalın Gün ile iş birliği yapan ING, kadınlara yönelik ’Çalışma şartları bir kadın için uygun değil’, “Kadın dediğin erkek işine karışmaz”, ‘‘Boşanırsan, tek başına ayakta kalamazsın’’ ve ’Evlenecek yaşa geldin, ne okulu?” gibi sık karşılaşılan 8 farklı önyargıyı görselleştiriyor. Önyargılara dikkat çeken ING, “Her başarılı kadının arkasında bir engel vardır. Kadınlar çalışarak, mücadele ederek, vazgeçmeyerek, ödün vermeyerek, pes etmeyerek, kulak asmayarak, en önemlisi de kendilerine inanarak engelleri arkada bırakır” mesajını vurguluyor. 

 

Çeşitlilik & Kapsayıcılık Politikası çerçevesinde ilerleyen ve toplumsal cinsiyet eşitliğini faaliyetlerinin odağına alan ING Türkiye’nin kadını güçlendirme konusundaki yaklaşımı; Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine katkıda bulunmak üzere hazırlanan ING Sürdürülebilirlik Yönergesi, ING Çeşitlilik Manifestosu ve imzacısı olduğu Birleşmiş Milletlerin WEPs – Kadını Güçlendirme Prensipleri üzerinden şekilleniyor. Toplumsal cinsiyet eşitliğine bütüncül olarak yaklaşan ING Türkiye, sadece kurum içerisinde cinsiyet eşitliğine yönelik öncü adımlar atmakla kalmıyor, aynı zamanda kurum dışında da kadının güçlendirilmesini destekleyecek projelere imza atıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı