Share

Karaman Belediyesi kadınlara yönelik program düzenledi

Karaman Belediyesi’nin tertip ettiği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı; bugün (7 Mart 2022 Pazartesi) Alparslan Türkeş Parkı’nda açılan sergiyle başladı.

Karaman Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel beş gün sürecek bir program hazırlandı. 7-11 Mart tarihlerinde hanımlar için gerçekleştirilecek olan etkinliklerde; resim ve el sanatları sergileri, atölye çalışmaları, çay saati, defile, söyleşi ve sinema etkinliği yer alacak.

 

İçimizdeki Renkleri Doğaya Nakşedelim Sergisi Açıldı

Etkinliklerin ilk programı bugün saat 11.00’de Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’nın katılımıyla yapıldı. Alparslan Türkeş Parkı’nda düzenlenen İçimizdeki Renkleri Doğaya Nakşedelim Sergisi hanımlardan büyük ilgi gördü. Açılan stantlarda elişi göz nuru binlerce eser sergilenirken, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı da, stantları tek tek gezerek hem yapılan ürünleri inceledi hem de hanımlarla ve çocuklarla sohbet ederek kadınların 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutladı.

Karaman Belediyesi’nin kadınlar günü programı; 8 Mart Salı günü saat 19.00’da Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezi’nde Kokteyl, Saat 19.30’da Kadın isimli resim sergisi, saat 20.00’de Geçmişten günümüze defilesi, 9 Mart Çarşamba günü saat 10.00 – 13.00 – 17.00 – 20.00 saatlerinde Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezi’nde Sinema etkinliği, 10 Mart Perşembe günü saat 13.30’da Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezi’nde Çay saati ve 11 Mart Cuma günü saat 10.00’da Mümine Hatun Hanımlar Lokali’nde Güler Pınarbaşı’nın katılacağı söyleşi ile sona erecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı