Share

Kınık’ta Kadınlar Günü Etkinlik Haftası Kutlanacak

Kınık’ta 8 Mart Kadınlar günü 4 gün etkinliklerle kullanacak. Kınık Belediyesi 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle 4 gün sürecek etkinlik düzenledi. Kınık’ta kutlanacak kadınlar günü etkinlikleri 4. gününde kadınlar matinesiyle son bulacak.

 

“Uluslararası Resim Sergisi Kınık’ta”

Kınık’ta kadınlar günü etkinlikleri kapsamında, 4 Mart Cuma günü Uluslararası karma sergi, SMA hastası Kaan Efe’ye Kınık kadınları nefes oluyor standı ve sanatçı kadınlarla yemek programı ile ilk gün açılışı yapacak.

 

Kınık’ta Kadınlar Günü 5 Mart Cumartesi günü, Kınık Belediyesi Sakız Adası Sosyal Tesislerinde Halk Eğitim Kursiyerleriyle Kahvaltı programı ardından, çini, minyatür, karakalem, yağlıboya, parşömen workshop etkinlikleriyle sanatsal faaliyetlere yer verecek.

 

7 Mart Pazartesi günü, köy kadınlarıyla kahvaltı programı ile başlayıp, akşam ise Kınıklı sanatçı Fırat Tanır şefliğinde Kınık Belediye Korosu konseri ile coşku dolu anlar yaşatacak.

 

Etkinliğin son günü Kınık Belediyesi Delez Yaşam Vadisi Sosyal Tesislerinde, 8 Mart Salı günü köy kadınları kahvaltı programı ile başlayıp Kınık Belediyesi Yonca düğün Salonunda sanatçı Ecehan Alkan eşliğinde kadınlar matinesi ardından etkinlik haftası son bulacak.

 

Kadının hayatın her alanında değerini vurgulayan Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Her zaman varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumların teminatıdır. Öncelikle şehit eşleri ve anneleri başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı