“Reklamlar Değişir, Toplum Değişir” Kampanyasına WFA Başkan Ödülü

Reklamverenler Derneği ve Reklamcılar Derneği ortak projesi olan “Reklamlar değişir, toplum değişir” kampanyası, 60 ülkeden reklamveren derneklerinin ve pazarlama alanında dünyanın en büyük 100’den fazla şirketinin üye olduğu WFA’in (Dünya Reklamverenler Federasyonu) Başkan Ödülü’ne layık görüldü. WFA 2010’dan beri her yıl reklam ve pazarlama sektörüne destek veren ve toplumda olumlu değişime katkıda bulunan ulusal sektör derneklerinin girişimlerini takip ediyor ve bu girişimler WFA Başkanı ve Yönetim Kurulu tarafından oylanıyor ve ödüllendiriliyor. Bu yılın ödül programında 2020 yılı içinde, pandemi koşullarında ölçülebilir ve ikna edici etki yaratan işler değerlendirmeye alındı. Bu kapsamda ödül alan “Reklamlar değişir, toplum değişir” kampanyası, yayınlandığı andan itibaren aldığı birçok sektör ödülüne, dünya çapında bir ödül daha ekleyerek, reklamda toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki çabalarını taçlandırmış oldu.

 

6 kıtadan 25 proje değerlendirildi.

WFA’in yarışmasına bu yıl rekor katılım vardı ve 6 kıtadan 15 WFA üyesi sektör derneğinin 25 projesi değerlendirildi. Türkiye’nin yanı sıra Fransa, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve Norveç sektör derneklerinin projeleri ödüllendirildi. Paraguay sektör derneği CAP’in gerçekleştirdiği proje ise ülkedeki kaçak ve sahte ürünlerin satın alınmaması ile ilgili bilinçlendirme kampanyasının pozitif yerel etkisi nedeniyle özel ödüle layık görüldü. 

WFA Başkanı ve Mastercard Pazarlama ve İletişim Başkanı Raja Rajamannar; “Bu yılki yüksek katılım ve sunumlar, pandemi sırasında sektörü desteklemek için dünya çapındaki ulusal reklamveren dernekleri tarafından yönetilen parlak girişimlerin kapsamını ve ölçeğini gösteriyor. Bu başarılı girişimlerin arkasındaki ekiplere en içten teşekkürlerimi ve tebriklerimi sunarım, iş dünyasının en zor zamanlarından birinde, pozitif değişim yaratmada gerçekten ön saflarda yer aldınız” ifadelerini kullandı.

 

“Bu alandaki çabamızı ateşleyecek bir ödül”

Reklamverenler Derneği ve Reklamcılar Derneği işbirliğiyle Unstereotype Alliance Türkiye platformu için Concept tarafından yaratılan “Reklamlar değişir, toplum değişir” kampanyası, reklamlarda yer alan kalıplaşmış toplumsal cinsiyet rollerini merkeze alıyor ve reklamlarda yer alan kalıp yargıları sorguluyor. Hayat bulduğu günden beri birçok saygın ödüle layık görülen kampanyanın, WFA’in Başkan Ödülü’nü almasıyla ilgili konuşan Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, “Toplumsal cinsiyet eşitliği dönüşümünü kendi sahamızdan başlattık ve kısa sürede büyük bir etki yarattık. Yarattığımız etkiyi Effie Awards Türkiye Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Karnesi 2020 üçüncü faz araştırma sonuçlarında somut olarak gördük. Sonuçların her geçen yıl iyileştiğini görüyoruz ama yetinmiyoruz, yapacak çok işimiz var. “Reklamlar değişir, toplum değişir” kampanyasının aldığı her ödül bu alandaki çabalarımızı ateşliyor ve hedef çıtasını yükseltmemizi sağlıyor” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 8 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir