“Sağlıkta Şiddet Varsa Hizmet Yok”

İzmir Sağlık Platformu İKÇÜ Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesinde yaşanan sağlıkta şiddet olayını kınadı. Açıklamada, ‘Şiddet Varsa Hizmet Yok’ sloganı atıldı.

16 Ekim 2019 tarihinde İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir hekim meslektaşımıza, saldırgan tarafından hayati tehlike oluşturacak şekilde şiddet uygulanması üzerine bu saldırıyı kınamak için İzmir Sağlık Platformu Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir basın açıklaması yaptı. Etkinlik öncesi İzmir Tabip Odası Başkanı Prof.Dr. Funda Barlık Obuz, İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Lütfi Çamlı ve TTB Merkez Konseyi Üyesi Dr. Mübetcel İlhan saldırıya uğrayan meslektaşımızı tedavi gördüğü serviste ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Daha sonra İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Ali Gürbüz’ü ziyaret ederek, sağlıkta şiddet olayları ve alınması gerekli tedbirler üzerine bir görüşme gerçekleştirdiler. Basın açıklaması etkinliği saygı duruşuyla başladı. Açılış konuşmalarını İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Lütfi Çamlı ve SES İzmir Şube Eş Başkanı Hülya Ulaşoğlu yaptılar.
ŞİDDET VARSA HİZMET YOK
Saldırıya uğrayan meslektaşımızın annesi anestezi uzmanı Dr.Nergiz Songür bir anne ve bir hekim olarak yaşanan saldırı ile ilgili duygularını ifade etti. Basın açıklamasına katılan sağlık çalışanları sık sık, “Sağlıkta Şiddet Sona Ersin” “Şiddet Varsa Hizmet Yok” “Susma Haykır, Şiddete Hayır” sloganları attılar. Platform üyesi dernek ve sendika başkanlarının sağlıkta şiddet konusunda görüşlerini ifade etmelerinden sonra İzmir Sağlık Platformu adına ortak Basın Açıklaması metnini İzmir Tabip Odası Başkanı Prof.Dr. Funda Barlık Obuz okudu. (BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz