Victoria’s Secret, Meme Sağlığı ve Meme Kanseri Farkındalığı için Stella McCartney ile Güçlerini Birleştirdi!

Victoria's Secret, Meme Kanseri’ni önlemek ve kanserle mücadeleye katkı sağlamak için Stella Cares Vakfı’na bağışta bulunuyor. Bu iş birliği ile kadınları Meme Kanseri’nin riskleri hakkında eğiterek kendi kendilerine muayene etmeleri konusunda teşvik ediyor. 

 

Meme ameliyatı geçirmiş kadınlar için özel tasarlanmış Ameliyat Sonrası Sütyeni sadece global web sitesinde satışa sunularak gelirinin 100’ünü hastalara destek olmak için bağışlayacak.

 

Victoria's Secret, ünlü tasarımcı ve Meme Kanseri Farkındalığı Savunucusu Stella McCartney ile birlikte meme kanseri riskleri ve erken teşhisin öneminin daha iyi anlaşılmasını amaçlayan yeni bir iş birliği başlattı. 

 

Victoria’s Secret, kadınları meme kanseri riskleri konusunda bilgilendirmek ve erken teşhisin önemini vurgulamak adına Stella  Cares Vakfı ile birlikte kendi kendine düzenli kontroller yapmanın (#CheckYourSelf) önemini vurgulayan değerli içerikler geliştirdi. Bu çok önemli farkındalık hareketinin yanı sıra Victoria’s Secret ilk ameliyat sonrası (mastektomi) sütyeni de tasarladı. 

 

Her yıl dünyada yaklaşık 2 milyon kadına Meme Kanseri teşhisi konuluyor 

 

Günümüz dünyasında kadın sağlığına yönelik en büyük tehdit kanser olup, en yaygın olanı ise meme kanseridir. Araştırmalar; ABD'de 8 kadından 1'nin, Meme Kanseri’ne yakalandığını ve hastalığa yakalananların 85'nin ailesinde meme kanseri olmadığını gösteriyor. 40 yaşın altında meme kanseri teşhisi konan kadınların ise yaklaşık 80'i, meme anormalliklerini kendileri buluyor ve bu da erken teşhis için kendi kendine yapılan kontrollerin kritik önem taşıdığını kanıtlıyor. Türkiye’de de baktığımızda meme kanseri kadın kanserleri arasında en fazla görülen kanser türüdür. 

 

Victoria's Secret Pazarlama Direktörü Martha Pease, "Dünyanın lider iç çamaşırı markası olarak, kadınların sağlığı ve mutluluğunun toplum için her şeyden önemli olduğuna inanıyoruz. Özellikle genç kadınlar arasında meme kanseri risklerine karşı farkındalık yaratmak ve kendi kendine kontrollerin önemi konusunda eğitim vermek için platformumuzu ve küresel ayak izimizin ölçeğini kullanmak için benzersiz bir fırsatımız olduğu kadar aynı zamanda bir sorumluluğumuz da var.” dedi. 

Stella McCartney ile Kamu Hizmeti Duyurusu

 

Stella McCartney, meme kanseri farkındalığının en güçlü seslerinden biridir. Stella Cares Vakfı, araştırma için bağış toplamak, meme kanserini önleme bilinciyle ilgili kampanyaları paylaşmak ve ameliyat sonrası destek ürünlerini sağlamak için 20 yılı aşkın süredir çalışmaktadır. McCartney, Victoria's Secret ile ortaklaşa çalışarak, yıl boyunca kadınlar için önemli bir hatırlatma görevi gören, düzenli kendi kendine kontrollerin önemini vurgulayan hayati bir kamu projesi gerçekleştiriyor. Victoria's Secret ayrıca, organizasyonun farkındalık ve desteğe yönelik çalışmalarını desteklemek için The Stella Cares Foundation'a da bağışta bulunuyor.

 

Body By Victoria Ameliyat Sonrası Sütyeniyle Tanışın

 

Victoria's Secret, meme kanserine karşı mücadelelerinin bir parçası olarak her yıl meme kanseri (mastektomi) ameliyatı geçiren binlerce kadına destek olmak için tasarladığı Body by Victoria Ameliyat Sonrası Sütyeni’ni üretti. Sütyen, yumuşak mikro kumaş ve dantelden yapılmış telsiz bir tasarıma sahip olup proteze uyması için iç astarın içinde bir cebe sahiptir. Bu sütyen ilk etapta sadece victoriassecret.com internet sitesinde satışa açılmıştır. 

 

Ekim ayı boyunca, Body by Victoria Ameliyat Sonrası(Mastektomi) Sütyen satışlarının 100'ü, meme kanseri ve tedavi araştırmalarını desteklemek için “Victoria's Secret Kadın Kanserleri Küresel Fonu”na bağışlanacak. 

 

Bu girişim, Victoria's Secret'ın uzun zamandır devam eden ortağı Pelotonia ile birlikte “Victoria’s Secret Kadın Kanserleri Küresel Fonu”nun yakın zamanda oluşturduğu kanser araştırmaları ve eğitimine yönelik devam eden taahhüdü pekiştirmektedir. Büyük önem arz eden bu  girişim, kadın kanserlerine yönelik araştırmaları yeni  tedavi yönetemlerinin bulunmasını ve kadın bilim insanlarına yatırım yapmayı amaçlayan projeleri finanse edecek. Bu fon ile Victoria's Secret, kadınlara yönelik kanserlerle mücadelelerde yenilikçi girişimleri ve araştırmaları desteklemek için yılda en az 5 milyon dolar yatırım yapacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 14 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir