Anadolu Efes Türkiye Operasyonunda üst düzey görev değişimi

Anadolu Efes’ten (Kamuoyu Aydınlatma Platformu) KAP’a yapılan açıklamaya göre Türkiye Genel Müdürü Tuğrul Ağırbaş yıl sonu itibarıyla şirketteki görevinden ayrılmaya karar verdi. Anadolu Efes Türkiye Operasyonunda Genel Müdürlük görevini, halen Satış Direktörlüğünü yürüten Onur Altürk devralacak. Şirketin organizasyonunda yapılan diğer değişikliklerle Türkiye Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü Selda Susal Saatçi, Anadolu Efes Grup Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü olarak, Türkiye Pazarlama Direktörü olan Serim Yıldırım da Anadolu Efes Grup Strateji, İçgörü ve İnovasyon Direktörü olarak atandılar.

 

Anadolu Efes’ten yapılan (Kamuoyu Aydınlatma Platformu) KAP Açıklamasında üst düzey yönetimde gerçekleşen değişikliklerle ilgili bilgi verildi. Konuyla ilgili şirketten verilen bilgiye göre kariyerine Anadolu Efes’te Proje Geliştirme Uzmanı olarak başlayan ve 30 yıldır grup içinde çeşitli pozisyonlarda başarılı hizmetler veren Tuğrul Ağırbaş farklı ilgi alanlarına yönelebilmek, yeni projelerde yer alabilmek ve ailesi ile daha fazla vakit geçirebilmek için 31 Aralık 2021 itibariyla Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürlüğü görevinden ayrılmaya karar verdi. 2018 yılından beri Türkiye Operasyonları’nın Satış Direktörlüğü pozisyonunu yürüten Onur Altürk 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürü olarak yeni görevine başlayacak.

Anadolu Efes Türkiye’nin Satış Direktörlüğü pozisyonunu 4 yıldır başarı ile yöneten Onur Altürk, iş hayatına 1998 yılında Turkcell’de başladı. Avea’da pazarlama, Frito Lay/PepsiCo Türkiye’de satış ve diğer fonksiyonlardaki farklı rollerde başarı ile çalışırken, Mart 2018 itibari ile Anadolu Efes’e katıldı. Hızlı Tüketim Malları sektöründe 15 yılın üzerinde tecrübesi olan Onur Altürk, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunu ve İngilizce biliyor. 

Yeni organizasyon yapısı içinde halen Türkiye Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü görevini yürüten Selda Susal Saatçi, Anadolu Efes Grup Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü (CCAO) olarak atandı. Halen Türkiye Pazarlama Direktörü pozisyonunda olan Serim Yıldırım ise, Anadolu Efes Grup Strateji, İçgörü ve İnovasyon Direktörü (CSIIO) pozisyonuna getirildi. Anadolu Efes CEO’su Can Çaka’ya bağlı çalışacak olan Susal Saatçi ve Yıldırım yeni görevlerine 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla başlayacaklar. 

Selda Susal Saatçi 1995 yılında Turkcell’de İletişim ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı olarak başladığı kariyerinde, Telsim, DHL Worldwide Express, Philip Morris/Sabancı’da kurumsal iletişim yöneticisi olarak devam etti. Selda Susal Saatçi, Anadolu Efes bünyesine Kasım 2019 itibarıyla şirketin Türkiye Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü olarak katıldı. Selda Susal Saatçi İstanbul Üniversitesi, Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. Susal Saatçi, İngilizce ve Almanca biliyor. 

Anadolu Efes Grup Strateji, İçgörü ve İnovasyon Direktörü (CSIIO) olarak atanan Serim Yıldırım ise kariyerine 1996 yılında Evyap’ta başladı. Yıldırım Anadolu Efes, BAT, BAT Londra ve Pozitif Entertainment’da ürün, strateji ve planlama, marka ve pazarlama departmanlarında yöneticilik yaptı. Anadolu Efes’te çeşitli pozisyonlarda çalışan Yıldırım, Eylül 2018 tarihinden beri Türkiye Pazarlama Direktörlüğünü yürütüyordu. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü bitiren Serim Yıldırım İngilizce biliyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 77 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir