Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Sjenica’lı konukları tarihi binada ağırladı.

Share

İzmir Bosna Sancak Derneği Başkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak İzmir’e gelen Sırbistan Sancak Bölgesi Sjenica Kadın Derneği Başkanı Naza Cucak ve yönetim kurulu üyeleri Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’e nezaket ziyaretinde bulundu.

 

İzmir Bosna Sancak Derneği Başkanı Abdullah Gül'e ziyaretleri nedeniyle teşekkür eden Başkan Ergin, “8 Mart nedeniyle Sjenica kadın derneğini kentimize davet ederek ileride Ayvalıklı kadın dernekleriyle, Sjenica kadın derneği arasında kardeşlik ilişkilerinin kurulmasına bir fırsat yaratıldığını düşünüyorum. Bu konuda Başkan Abdullah Gül’e çok önemli görev düşüyor. Sjenica ve Ayvalıklı kadın derneklerimizi bir araya getirmek için çalışmalara başlaması gerekecek” dedi.

 

Sırbistan Sancak Bölgesi Sjenica Kadın Derneği Başkanı Naza Cucak da, “Ayvalık'ta bu kadar çok Boşnak halkının olduğunu bilmiyorduk, Ayvalık Belediye Başkanı'nın Boşnak olduğunu hiç bilmiyorduk. Çok mutlu olduk. İki ülkenin kardeş şehirleri olarak bir adım attık, devamını çok arzu ediyoruz. Belediye Başkanı Mesut Ergin’in de dediği gibi kardeş şehrin kadın derneklerini bir araya getirmek, onları buluşturmak için elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir