Beykoz Üniversitesi ‘İngilizce Hazırlık Programı’na uluslararası akreditasyon

Beykoz Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nun İngilizce Hazırlık Programı, dünyanın en büyük eğitim çözümleri şirketi Pearson tarafından geliştirilen, uluslararası tanınırlığa sahip kalite güvencesi ve akreditasyon sistemi olan “Pearson Assured” tarafından ikinci kez, bir yıl süreyle akredite edildi.  Yaklaşık 100 ülkede eğitim çözümleri alanında faaliyet gösteren Pearson tarafından öğrencilere verilen sertifikalar, öğrencilerin bahsedilen bölgelerde kariyerlerine devam etmelerine de destek sağlayacak.

 

Beykoz Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nun İngilizce Hazırlık Programı, uluslararası akreditasyon kuruluşu olan “Pearson Assured” tarafından 16 Ağustos’ta ikinci kez akredite edildi. Akreditasyon süreci içerisinde, üç ana başlık altında toplanan kriterlere göre uluslararası kalite güvencesi sistemi işletiliyor ve İngiltere'den gelen değerlendiricinin bağımsız raporu doğrultusunda "Pearson Assured" akreditasyonu veriliyor. Bir yıl süreyle akredite edilen Yabancı Diller Yüksekokulu’nun programı, ‘kurumsal yönetim’, ‘öğrenmenin yönetimi’ ve ‘ölçme değerlendirme yönetimi’ başlıkları altında 40 kalite ölçüt değerlendirmesinden geçerek tescil edildi.

 

Uluslararası düzeyde kabul görüyor

Pearson Assured, dünyanın en büyük eğitim çözümleri şirketi Pearson tarafından geliştirilen, uluslararası tanınırlığa sahip kalite güvencesi ve bir akreditasyon sistemi. Bu akreditasyona sahip eğitim kurumlarının öğrencileri, uluslararası düzeyde tanınırlığa sahip “Pearson Assured Sertifikası” almaya hak kazanıyorlar. Yaklaşık 100 ülkede eğitim çözümleri alanında faaliyet gösteren Pearson tarafından sağlanan kalite güvencesi ve akreditasyon hizmeti, gelişen dünya standartlarına göre geliştiriliyor ve uluslararası düzeyde kabul görüyor. Pearson Assured, kurumun kendi eğitim veya öğretim programlarının eğitim tasarımı, kalite güvencesi ve/veya değerlendirmesinin temelini oluşturan süreçlerin kalitesini garanti eden bir hizmet. Bu hizmet kalitesi, Beykoz Üniversitesi tarafından sunulan belirli nitelikleri veya eğitim programlarını değil, kurumun süreçlerini garanti ediyor.

 

“2018’den beri değerlendirme sürecinin içindeyiz”

Belirli ölçütlerde değerlendirmeye tabi tutulan Beykoz Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nun, bu ölçütlere uygun kalitede ve uluslararası standartlarda faaliyetini sürdürdüğünün tescillendiğini belirten Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Pınar Pamuk, şunları söyledi:

“Bu yılki toplantıda, Pearson Denetçisi James Inmerd’in sorularını, Müdür Yardımcısı Öğr. Görevlisi Didem Avcı, Seviye Koordinatörü Öğr. Görevlisi Mediha Banbal ve farklı seviyelerin öğretiminde sorumlu hocaları temsilen öğretim görevlileri Zeynep Dağ, Sara Ghanbarzadeh, Aisulu Doszhanova ve Serkan Yılmaz yanıtladı ve pandemide uzaktan eğitim sürecinde İngilizce öğretiminde tecrübe ettikleri süreçleri anlatma fırsatı buldular. Özellikle kurumsal yapılanma ve organizasyon yapısında programımıza fayda sağlayan ve 2018’den beri içinde olduğumuz bu değerlendirme süreci, bizlerin de idari yapılanmamızı ve fiziki kaynaklarımızı gözden geçirerek güçlendirmemizde yol gösterdi. Programın, ana çerçeve, hedef ve değerlendirme kriterlerinden uzaklaşmadan, uzaktan eğitim, pandemi ve benzeri değişen koşullarda aldığı önlemler ve uygulamalar anlatıldı ve kalite güvencesi onayı alındı.”

 

“Sertifikalar, öğrencilerimizin kariyerlerine destek sağlayacak”

Öğrencilerin aldıkları sertifikaların uluslararası geçerliliklerinin de olacağını belirten Pamuk, şöyle devam etti:

“Öğrencilerimiz dilerlerse, bu kuruluş tarafından, başarıyla bitirdikleri İngilizce Hazırlık Programı’nın kalite güvencesi sağlanmış bir program olduğunu gösteren Pearson Assured sertifikasını almaya hak kazanacaklar. Söz konusu sertifika, öğrencilerin elde ettikleri yeterliliklerin, akademik ve mesleki olarak daha kapsamlı bir geçerliliğe sahip olmasına yardımcı olacak. Pearson, dünya çapında 1000’den fazla kurum ile birlikte çalışıyor. Özellikle İngiltere’de, ABD’de, Avrupa’da ve Orta Doğu’da birçok kurum ve kuruluş ile çalışmalar yürütülüyor. Dolayısıyla öğrencilerin kazandıkları sertifikalar, bahsedilen bölgelerde kariyerlerine devam etmelerine destek sağlayacaktır.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 10 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir