Share

Büyükşehir’den 8 Mart’a özel dans gösterisi

Antalya Büyükşehir Belediyesi ATASEM Müzik ve Gösteri Sanatları Kurs Merkezi’nde eğitim gören kursiyerler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirdikleri dans gösterisiyle renkli görüntüler oluşturdu. 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Sanat Eğitim Merkezi (ATASEM) Altındağ Müzik ve Gösteri Sanatları Kurs Merkezi kursiyerleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir etkinlik hazırladı. Kursiyerler, Cumhuriyet Meydanı’nda dans gösterisi yaptı. Alanı dolduran vatandaşlar için ilk olarak Teke Yöresi, Latin Dansları ve İç Anadolu yörelerinin oyunlarından kısa bir workshop sunuldu. Büyükşehir Belediyesi dans eğitmenleri, yöresel oyunları öğrenmek isteyen vatandaşlara figürler gösterdi.  

 

KURSİYERLER İLK KEZ SAHNEDE

Daha sonra ise Büyükşehir Belediyesi Altındağ Müzik ve Gösteri Sanatları Kurs Merkezi’nde eğitim gören kursiyerler sahne aldı. Kursiyerler hünerlerini sergileyerek Cumhuriyet Meydanı’nda renkli görüntüler oluşturdu. Vatandaşlar dans eden kursiyerlere alkışlarla eşlik etti. Kendini müziğin ritmine kaptıran vatandaşlar keyifli dakikalar yaşadı. 

 

KADINLARA ÇİÇEK DAĞITILDI

Cumhuriyet Meydanı’nda aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nın Hurma Üretim Tesisinde üretimi yapılan çiçekler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anısına kadınlara hediye edildi. 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı