Drift Sezon Finali İzmir’de

Share

Drift Otomobil Sporları Kulübü tarafından TOSFED himayesinde ulusal statüde düzenlenen 2019 Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası 4. ve son yarışı 26-27 Ekim tarihlerinde İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde gerçekleştirilecek.

PWR Balata, RedBull.com, Motul, King Racing sponsorluğunda Spor Toto ve Power FM katkıları ile desteklenen organizasyon yurt dışından da konuk sporcuların katılımı ile 26 Ekim Cumartesi günü idari ve teknik kontrol ile başlayacak. Aynı gün gerçekleştirilecek antrenman ve sıralama turlarının ardından en iyi 16 pilot belirlenecek.

27 EKİM PAZAR GÜNÜ

Motor güçleri 700 beygire kadar ulaşan otomobillerin mücadele edeceği yarış, 27 Ekim Pazar günü saat 12.00’de pilot tanıtım seremonisi ile başlayacak. Seyirciler pilotlar ve drift otomobillerini yakından tanıma fırsatı elde ederken, sporcularla sohbet edip imzalı posterlerini alabilecekler. İkili eşleşmelerle devam edecek organizasyon final eşleşmeleri ile son bulacak. Piste gelen sporseverler Apex Masters resmi Instagram hesabından düzenlenecek Drift Taksi çekilişi ile yarış araçlarının sağ koltuğunda drift heyecanına ortak olabilecekler. (BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

You may also like...