Ege Üniversitesi ERASMUS+ projelerine bir yenisi daha ekledi

Ege Üniversitesi ERASMUS+ projelerine bir yenisi daha ekledi.  Portekiz Ulusal Ajansı tarafından desteklenen FIT4FUTURE projesinde Ege Üniversitesi ortak olarak yer aldı.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “ Ege Üniversitesinin proje başarısı uluslararası arenada destek gören projelerle devam ediyor. Son dönemde üniversitemizde oluşturduğumuz bilim, Ar-Ge ve proje üretme ekosisteminin bir kültüre dönüştüğünün somut çıktılara yansıdığını görüyoruz. Üniversitemiz ile birlikte Avrupa’dan dört ülkeden bilim ekiplerinin iş birliğinde disiplinlerarası bir anlayışla hazırlanan ERASMUS+ projesi, Portekiz Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye uygun bulundu. Uluslararasılaşma misyonumuz doğrultusunda multidisipliner anlayışla hazırlanan projede görev alan akademisyenlerimizi tebrik eder çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

 Projenin içeriği ile ilgili bilgi veren Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hülya Yılmaz,  “FIT4FUTURE projesinin amacı uzun vadeli teknoloji gelecek senaryosu (LTFS) geliştirme metodolojisi ile inovasyonu teşvik etmek için gerekli bilgi, beceri ve yetkinlik açığını kapatmaya anlamlı katkılarda bulunmaktır. Bu sayede yükseköğretim kurumları ve şirketler için LTFS'nin sürdürülebilir rekabet avantajındaki öneminin farkında olan teknoloji uzmanları ve mühendisleri yetiştirecek olan eğitimcilere LTFS metodolojilerini, yöntemlerini ve yaklaşımlarını öğretebilecek becerilerin kazandırılması hedeflenmektedir. Bu projenin hedef kitlesini STEM ile ilgili alanlarda, uzun vadeli teknoloji gelecek senaryosu hakkında bilgi, beceri ve yetkinlik kazanacak olan üniversite öğretim elemanları oluşturmaktadır. Projeye Türkiye’den Ege Üniversitesi’nin yanı sıra Portekiz, Danimarka, Almanya ve İspanya'dan ekipler yer alıyor.  projenin 2022-2024 yılları arasında tamamlanması hedefleniyor” dedi.

Proje  ekibinde Ege üniversitesinden;  Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hülya Yılmaz, EBİLTEM-TTO Müdürü Prof. Dr. Şenay Şanlıer, Yenilikçilik ve Girişimcilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özge Andiç Çakır ve Öğretim Teknolojileri Koordinatörü Doç. Dr. Fırat Sarsar yer alıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 101 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir