Facebook, birçok farklı uygulamadan oluşan kocaman bir aile olduğunu hatırlatmak ve markanın geleceğinin herkesin bildiği mavi renkten daha ötesi olduğunu vurgulamak için logo değişikliğine gitti.
Facebook 15 yıl önce Mark Zuckerberg tarafından ilk yaratıldığı günden bugüne büyük bir değişim geçirdi. Facebook denilince akla her ne kadar tek bir sosyal medya platformu gelse de aslında bugün milyonlarca kişinin kullandığı birçok popüler uygulama da aslında Facebook markası altında hizmet veriyor. İşte sosyal medya devi Facebook da bunu hatırlatmak ve farkında olmayanlara duyurmak için logosunu değiştirdi. Facebook’un yeni logosu yeni bir tipografiye ve birden fazla renge sahip. Renkler Facebook ailesinin farklı uygulamalarına göndermede bulunuyor. Mavi logolu Facebook platformunun yanı sıra Instagram, WhatsApp, Messenger, Threads, Oculus and Portal, Workplace uygulamalarının da markanın bir parçası olduğu bu şekilde vurgulanıyor. Sarıdan mora birçok renk hareketli bir şekilde yeni logoda yerini alıyor. Özellikle pembe-mor Instagram, yeşil de WhatsApp ile özdeşleştirilmiş durumda.

YENİ LOGO GÖZÜKECEK
Bunun yanı sıra artık diğer uygulamalara girildiğinde Facebook logosunu kullanıcılar görecek. Örneğin Instagram hesabına şifre ile giriş yapılan ekranın altında rengarenk yeni Facebook logosu da belirecek. (BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı