Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Galatasaray futbol takımı oyuncusu Florin Andone ile birlikte UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu dördüncü haftasında deplasmanda oynanacak Real Madrid karşılaşması öncesi basın toplantısı düzenledi.
Teknik Direktör Fatih Terim’e ilk olarak Florin Andone’nin “Bu maçı bir final maçı olarak görüyoruz” ifadesi hakkındaki görüşleri soruldu. Fatih Terim şu ifadelerle yanıt verdi:
“Matematik olarak bakıldığında çok net görülüyor, kaybettiğimiz takdirde Şampiyonlar Ligi değil, Avrupa Ligi tarafına bakmamız gerekecek. Önümüzdeki tablo böyle. Oyuncularımın bunu bir final maçı gibi düşünmesine sevindim. Ama biz teknik adamlar dışarıdaki söylemlerle içerideki eylemlerin beraber gitmesini isteriz. İnşallah öyle olur. Ama kaybedecek fazla bir şeyimiz yok. Yani baştan itibaren bu düşünce içerisinde olabiliriz ama bu şekilde bir oyun içerisinde olmayabiliriz. ”
Teknik direktör Gareth Bale ve James Rodriguez’in eksik olması sebebiyle Real Madrid’in güç kaybedip kaybetmediğinin sorulması üzerine şu yanıtı verdi:
“Real Madrid’in her oyuncusu birbirinden değerli. Real Madrid’in sahaya sürdüğü 11’i dışında bir o kadar güçlü bir 11’i daha var. O yüzden bunun kararını verecek olan teknik adamdır. Açıkçası Real Madrid’de sahaya kim çıkarsa çıksın, bana göre tehlikeli ve önemli bir oyuncudur. Hangi oyuncunun oynayacağını, hangisinin oynamayacağını düşünmedik. Çünkü bana göre Real Madrid’in kadrosu birbirinden değerli oyuncularla dolu. Hangisinin 1 numara, hangisi 2 numara görüp oynatacağınız, çok düşündükten sonra verilecek kararlardır. O yüzden az güçlü ya da çok güçlü diyemeyeceğim. Çünkü Real Madrid’in tüm oyuncuları güçlü oyuncular.”
İspanyol bir gazetecinin “Gareth Bale yarın sizin takımınızda oynasa ne düşünürdünüz” sorusu üzerine Teknik Direktör Fatih Terim şu yanıtı verdi:
“Elbette Galatasaray’da oynasa memnun olurdum. Ama ben burada Real Madrid’in oynayacak ya da oynamayacak oyuncularıyla ilgili yorum yapmakta çekimser kalmak isterim. Ama Bale’ın iyi futbolcu olduğuna itirazım yok. Belki de dünyanın en süratli oyuncularından biri. İyi bir sol ayağı var. Ama oynatıp oynatmayacağının kararını teknik adam verir. Buna da saygı duymak lazım. Bu sadece Real Madrid’de değil Galatasaray’da da, Juventus’ta da, Manchester’da da böyle. Oyuncuların oynayıp oynamaması hep tartışma konusu olur. Ama sahaya çıkan 11, en iyi 11’dir” (BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı