Share

Hepsiburada’dan ‘Geleceğin Güçlü Kadınları’na güçlü bir destek daha

8 Mart Dünya Kadınlar Günü onuruna TOG’un düzenlediği, Hepsiburada’nın ana sponsorluğunu üstlendiği ‘Geleceğin Güçlü Kadınları’ gecesi, kadınlara güçlü bir destekle sona erdi. Anlamlı gecede düzenlenen defilede sergilenen kombinler, gece sonunda sunuculuğunu Cem Yılmaz’ın üstlendiği açık artırma ile, tüm geliri üniversiteli genç kadınların eğitimi için Toplum Gönüllüleri Vakfı burs fonuna aktarılmak üzere satıldı.

 

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) yararına, Hepsiburada ana sponsorluğunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenen ‘Geleceğin Güçlü Kadınları’ etkinliği, hayatın her alanında kadınlara destek için daha fazla farkındalık ve anlamlı bir finalle sona erdi.

 

Dünya Kadınlar Günü onuruna, 8 Mart gecesinde organize edilen gece, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) yararına düzenledi. Bugüne kadar hayata geçirdiği birçok proje ve program aracılığıyla kız çocukları ve girişimci kadınlara sağladığı destekleriyle fark yaratan Hepsiburada’nın ana sponsorluğunu üstlendiği etkinliği Çağla Şikel sundu. Etkinlik çerçevesinde bir de defile düzenlendi. Sedef Avcı, Burcu Kara, İrem Helvacıoğlu gibi ünlü isimlerin podyuma çıktığı defilede yer alan altı kombin,  Cem Yılmaz tarafından TOG burs fonuna aktarılmak üzere gerçekleştirilen açık artırmayla satıldı. Defilede aynı zamanda Galatasaray Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Nurcan Çelik ve altın madalyalı milli paralimpik yüzücü Sümeyye Boyacı da, Hepsiburada’nın girişimci kadın ürünlerinden oluşan kombinleriyle podyumda yürüdü.

 

 

‘Hikayeleriyle İlham Veren Kadınlar Burada’

Bu anlamlı etkinlik, gecenin ana sponsoru Hepsiburada’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü onuruna hazırladığı sürprize de sahne oldu.

Genç kadınları ve kız çocuklarını her alanda desteklemek üzere birçok farklı projeyi hayata geçiren, 2017 yılından bu yana ise “Girişimci Kadınlara Teknoloji Günü” programıyla 28 bin kadın girişimciyi e-ticaretle buluşturan Hepsiburada, hayallerinden vazgeçmeyen kadınları izleyicilerle buluşturduğu, ‘Hikayeleriyle İlham Veren Kadınlar Burada’ isimli üç bölümlük video serisini de bu anlamlı etkinlikte duyurdu ve serinin tanıtım filmi gösterimi yapıldı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel olarak hazırlanan, Hepsiburada’nın https://www.youtube.com/hepsiburada adresli YouTube kanalında yayına giren üç bölümlük ‘Hikayeleriyle İlham Veren Kadınlar Burada’ video serisi, ‘mesleğin, yeteneğin ve emeğin cinsiyeti olmadığını’ ispatlayan kadınların hikayelerine odaklanıyor.

 

Seride, başarılı bir sporcuyken karşılaştığı sağlık sorunlarının üstesinden gelerek çok sevdiği futbol kariyerini başarıyla devam ettiren Galatasaray Hepsiburada Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Nurcan Çelik, arıların büyülü dünyasına duyduğu merakla baba mesleğini bırakarak bal yetiştiriciliğine giren ve Apitherapy merkezi kurma planları yapan Derya Demircan, Türkiye’nin dört bir yanına ürün taşıyan Hepsijet’in kadın taşımacıları, çocukluğundan bu yana futbola duyduğu sevgiyi futbolculuk kariyerine dönüştüren İsmigül Yalçıner gibi pek çok kadın, ilham veren hikayelerini kendi cümleleriyle anlatıyor.

 

Hepsiburada: Tüm gücümüzle kadınlara desteğe devam

Geceyle ilgili, etkinliğin ana sponsoru Hepsiburada’nın İnsan Kaynakları Grup Başkanı Esra Beyzadeoğlu ise şöyle konuştu:

“Toplum Gönüllüleri Vakfı yararına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenen bu etkinliğin iki ana amacı vardı. İlki, elde edilecek gelirle üniversiteli genç kadınlarımızın eğitimlerine destek verebilmek, ikincisi de hayatın her alanında kadınlara destek için daha fazla farkındalık yaratmak. Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz birçok proje ve program aracılığıyla kız çocukları ve girişimci kadınların yanında olan, sadece Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programımızla 5 yılda 28 binden fazla kadın, 88’den fazla kadın emeği, eğitim sağlık alanlarında çalışan kadın kooperatifine ve 33 sivil toplum kuruluşuna destek sağlayan Hepsiburada olarak, ‘Geleceğin Güçlü Kadınları’ temalı bu etkinliğe büyük bir mutluluk ve gururla sponsor olduk. Son derece başarılı geçen bu etkinlikle kadınlar adına farkındalığı artırdığımıza, elde edilen gelirle üniversiteli genç kadınlarımıza önemli destekte bulunduğumuza inanıyoruz. Hepsiburada olarak kadınlar yararına bu tür etkinliklere elden gelen desteği vermeye, her fırsatta kadınların yanında olmaya, tüm imkanlarımızı seferber ederek kadınların güçlerine güç katmak için yeni programlar ve projeler üretmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı