SALT Konuşma – Turgut Tarhanlı: “Sanat Tedirginliği ve Sanatsal Yaratıcılık Özgürlüğü”

Share

Sanatçı İpek Duben’in SALT'taki Ten, Beden, Ben sergisi paralelindeki programlar, akademisyen Turgut Tarhanlı’nın konuşması ile devam ediyor. Sanat Tedirginliği ve Sanatsal Yaratıcılık Özgürlüğü başlıklı konuşma 16 Mart Çarşamba günü, saat 19.00'da çevrimiçi yapılacak.
 

Sanatçı İpek Duben’in Ten, Beden, Ben sergisi paralelindeki programlar, akademisyen Turgut Tarhanlı’nın konuşması ile devam ediyor. Tarhanlı, sanatsal ifade biçimleriyle kendini gösteren bir açılımın, düşünsel ve toplumsal bir olanağın sorgulanması bağlamında, Ten, Beden Ben sergisini ve Duben’in pratiğini tartışacak.

 

Program dili Türkçe’dir. Zoom üzerinden gerçekleştirilecek programa katılım için   aşağıdaki bağlantı üzerinden kayıt yaptırılması gerekmektedir.

 

Kayıt için tıklayın

İpek Duben’in kırk yılı aşan pratiğini yansıtmak üzere hazırlanan en kapsamlı sergisi Ten, Beden, Ben 3 Nisan’a kadar SALT Beyoğlu’nda görülebilir.

 

Turgut Tarhanlı İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğretim üyesi. Aynı kurumun İnsan Hakları Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü olarak görev yapıyor. Harvard University’de müzakere alanında, Princeton University’de uluslararası suçlar konulu projelerde yer aldı. Yurttaşlar Derneği (Helsinki), Uluslararası Af Örgütü–Türkiye, TİHV ve Tarih Vakfı’nın kurucularından olan Tarhanlı, insan hakları aktivizmi ve sanat, iş dünyası ve insan hakları, uluslararası insan hakları rejimi konularında yüksek lisans ve doktora dersleri vermekte; geçmişle yüzleşme, uluslararası çatışmalar ve onarıcı adalet alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir