İş Arayanlara Müjde

12. Manisa İstihdamda Buluşma Günleri (MANİG’19) 5-6 Kasım tarihlerinde Anemon Hotel’de gerçekleşecek. İş arayanlarla işverenler bu fuarda buluşacak. Manisa Çalışma ve İş Kurumu Eşref Aslan, İl Müdür Yardımcısı Alattin Aslan ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek fuar hakkında bilgi verdi.

İl Müdürü Eşref Aslan, “İl Müdürlüğümüz, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler Belediyesi, Yunusemre Belediyesi, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı (MTSO), Manisa Ticaret Borsası Başkanlığı (MTB), Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB), Manisa Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (MOSB) işbirliği ile 5 Kasım 2019 tarihinde saat: 10.00’da Manisa Anemon Otel’de 12. Manisa İstihdamda Buluşma Günleri etkinliğinin açılışı yapılacaktır. Etkinliğimiz 5–6 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleşecek. 42 Özel Sektör Firması ve 6 Kamu Kurumu ve Meslek Odaları katılacaktır. İki gün boyunca stantlar açık olup burada iş arayanlar ile işverenlerin görüşmeleri gerçekleştirilebilecektir. Değişim ve dönüşümün çok hızlı gerçekleştiği günümüzde, buna paralel olarak mesleklerde de orantılı olarak değişim söz konusudur. Bu kapsamda yakın gelecekte çok popüler olacak mesleklerle ilgili olarak ilk gün açılış ve protokol konuşmalarının sonrasında Kalite Birliği Başkan V. Mustafa Karaman’ın “Kalitenin İstihdama Katkısı” ve “Milli Ses Ver Projesi” tanıtımı konulu söyleşisi gerçekleştirilecektir. İkinci gün sabah oturumunda “Bilgi Ekonomisine Dayalı İşgücü Piyasasında Z Kuşağının Ve İşverenlerin Beklentileri” konulu panel düzenlenecektir. İkinci günün öğleden sonraki oturumunda ise ulusal düzeyde tanınan ve bilinen kişisel gelişim uzmanı eğitimci yazar Sıtkı Aslanhan söyleşisiyle katılımcılarla buluşacaktır” dedi.

Aslan sözlerini şöyle sürdürdü: “İş arayan vatandaşlarla, birçok işverenin buluşma fırsatı yakalayacağı bu organizasyonda; İlimizdeki işgücünü arz edenleri; işgücü piyasası hakkında bilgilendirmek, istihdama girişlerini kolaylaştırmak, istihdam edilebilirliklerini arttırmak için aktif işgücü hizmetlerinden yararlanmalarını sağlamak ve çalışma hayatında başarılı olma konusunda rehberlik yapmak, İşgücü talep eden işyerlerini; işgücü piyasası, çalışma hayatı ve destekler konusunda bilgilendirmek, işgücü temini konusunda ve ihtiyaç duyacağı işgücünün yetiştirilmesine yardımcı olmak. Kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetim, üniversite, sanayici, işletmeci ve sivil toplum kuruluşları ile iş arayanlar ve öğrencileri buluşturmak, istihdam ve mesleki eğitim konusunda taraflar arasında işbirliği oluşturmak ve yapılan etkinlikleri kalıcı ve kurumsal hale getirebilmek, kurumları yerel ve ulusal düzeyde tanıtmak amaçlanmaktadır. 12. Manisa’da İstihdam ve Buluşma Günleri’ne katılmak isteyen vatandaşlarımız için etkinlik günleri her saat başı İl Müdürlüğümüz binası önünden ve CBÜ Muradiye Kampüsünden etkinlik alanına servis kaldırılıp ulaşım kolaylığı sağlanacaktır.”(BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz