“İzmir Bakırçay Üniversitesi Sağlıklı ve Güvenli Kampüs Belgesi Aldı”

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) iş birliğinde hazırlanan ‘Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu’nda yer alan koşulları yerine getiren İzmir Bakırçay Üniversitesi yapılan incelemelerin ardından TSE tarafından verilen ‘Sağlıklı ve Güvenli Kampüs Belgesi’ni almaya hak kazandı. 

Koronavirüs salgını tüm sektörleri etkilediği gibi eğitimi de etkiledi. Salgın uzadıkça etkili ve güçlü bir uzaktan eğitim sisteminin önemi ortaya çıktı. YÖK tarafından Üniversitelerin Eylül 2021 tarihinde yüz yüze eğitime açılmasının planlanmasını takiben İzmir Bakırçay Üniversitesi öğrencilerine, akademik ve idari personeline sağlıklı ve güvenli bir kampüs sağlayabilmek adına sürdürdüğü çalışmalarını devam ettirerek TSE tarafından verilen ‘Güvenli Kampüs Belgesi’ni almaya hak kazandı. 

Yükseköğretim Kurumu ve Türk Standartları Enstitüsünün yapmış olduğu protokol sonucunda belirlenen “Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu” nda yer alan düzenlemeler yapıldı. 

Yüz yüze eğitime geçilmesi planı kapsamında yapılan risk analizleri sonucu Covid-19 acil eylem planı oluşturularak bütün belge ve talimatlar güncellendi. Kampüs genelinde bilgilendirici ve uyarıcı görseller hazırlanarak kurum içinde gerekli yerlere asıldı ve ayrıca teması en aza indirmek için fotoselli sabunluklar, temassız ateş ölçerler ve dezenfektanlar satın alındı. 

Üniversite genelinde alınan önlemlere ek olarak akademik, idari ve destek personellerine eğitimler verildi. Herkesin yararlanabilmesi adına Üniversite covid-19 sayfası güncellenerek, akademik personelin covid-19 ile ilgili bugüne kadar yapmış oldukları bütün bilimsel çalışmalar (makale, bildiri, proje vb.) ilgili siteye eklendi. 

Tüm bu süreçte akademik ve idari personel ile öğrencilerinin de katkılarını  almak adına online (çevrimiçi) geribildirim sistemi kuruldu. 

‘Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu’nda yer alan koşullarının yerine getirilmesinin akabinde eksikliklerin belirlenmesi amacıyla farkındalık ve memnuniyet anketi yapıldı. Yapılan iç tetkikler sonucunda elde edilen verilere göre eksiklikler giderildi.  

İzmir Bakırçay Üniversitesi’ni sağlıklı ve güvenli bir kampüs yapabilmek adına gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda TSE’ye başvuru yapıldı. Gerekli denetlemelerden geçen Üniversite, Güvenli Kampüs Belgesi’ni almaya hak kazandı. 

İzmir Bakırçay Üniversitesi’nde yapılan tören ile Rektör Prof. Dr. Mustafa Berktaş, Üniversite Güvenli Kampüs Belgesini TSE İzmir Belgelendirme Müdürü Ahmet Namlı’ dan teslim aldı. 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 11 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir