Kepez’de Offroad Rüzgarı Esti

Share

Kepez Belediyesi ana sponsorluğunda Antalya Offroad Kulübü tarafından düzenlenen 2019 Akdeniz Offroad Kupası 3. ayak yarışı, izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı.

Antalya, Kahramanmaraş, Tarsus, Denizli, Mersin, Fethiye ve Alanya’dan olmak üzere Türkiye’nin dört bir köşesinden sporcuların katıldığı yarışta ilk gün Lyrboton Kome adı verilen 9,2 km’lik mukavemet etabı, ikinci gün ise Varsak’taki 1.6 km’lik offroad seyirci etabı geçildi. 7 etap sonunda genel klasmanda Jeep Wrangler ile Mehmet Yılmaz-Eren Özen ikilisi birinci olurken, ikinciliği Mitsubishi Pajero ile Kemal Arıcan- Emre Temel ikilisi ve üçüncülüğü de yine Mitsubishi Pajero ile Serkan Sivri- Ali Seyda Kıvrak ikilisi elde etti.

TÜTÜNCÜ : “ÖNEMLİ BİR BULUŞMA NOKTASI OLMAK İÇİN GAYRET GÖSTERİYORUZ”

Geçen yıl hizmete açılan bu pistte çok önemli bir şampiyonaya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, motor sporlarının merkezi olma noktasında büyük gayret gösterdiklerini vurguladı. Motokros, otomobil ve motosiklet drag ile drift pistleriyle Kepez’in motor sporlarının önemli bir buluşma noktası haline geldiğini belirten Tütüncü, “Ayda bir ya da 2 kez değişik motor sporları tutkunlarıyla birlikte oluyoruz. Şehrin tanıtımına katkı sağlayan bu tür yarışları çok önemsiyoruz” dedi.

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

You may also like...