Memurun 100 Lirasının Dörtte Biri Vergiye Gidiyor ! (Özel)

Share

Türkiye Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci, memurun kazancının dolaylı vergilerle birlikte, her 100 lirasının en az 25 lirasının vergiye gittiğini açıkladı.

Toplu sözleşmelerin çok önemli ama sendikacılığın sadece toplu sözleşmeden ibaret olmadığını belirten Genel Başkan Önder Kahveci “ Elbette toplu sözleşme çok önemli ama sendikacılık da toplu sözleşmeden ibaret değil. Biz, her şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz. Bunun için ilk olarak 2020 bütçesini protesto edip, memurun bütçesi nerede diye sorduk. Memurun bütçesi için de bir düzenleme yapılmasını istedik. Ayrıca memurun vergi meselesi de çözüme kavuşturulmasını da talep ediyoruz Geçtiğimiz günlerde bir çalışma yaptık; bu vergi adaletsizliği canımızı en fazla yakan konu olarak karşımızda duruyor. Dolaylı vergilerle birlikte, kazandığımız her 100 liranın en az 25 lirasını vergiye veriyoruz. Gelir vergisi dilimi arttıkça bu oran %40’a kadar çıkıyor. Bu nedenle tüm kamu çalışanlarının vergisi yüzde 15’e sabitlenmelidir. Adalet ve hakkaniyet sağlanmalı, mağduriyete son verilmelidir.” Şeklinde konuştu.
HİZMETLİLERE MEMURLUK VERİLMELİ
Çalışanların kadro talepleri ile ilgili de değerlendirmede bulunan Kahveci “ Bir başka meselemiz geçici personel, vekil, sözleşmeli, idari hizmet sözleşmeli gibi istihdam biçimlerinin kaldırılmasıdır. Bu çerçevede bütün güvencesiz sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için bir kanun teklifi hazırladık ve Meclis’e sunulmasını sağladık. Bu konudaki mücadelemiz sonuç alıncaya kadar devam edecek. Yardımcı hizmetlilerimizi asla unutmadık, daima gündemde tuttuk, tutmaya da devam edeceğiz. Özellikle sınıf değişikliği ve ek gösterge yardımcı hizmetlilerimiz için hayati bir konu; bu konuya bizler de son derece hassas yaklaşıyor, her platformda bu talebimizi dile getiriyoruz” diye konuştu. (BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

You may also like...