Share

Oyuncu Leyla Feray’dan Atopik Cilt Farkındalığı İÇİN Sergi

Ünlü oyuncu Leyla Feray, Bepanthol SensiDaily ile bir araya gelerek çocukluğundan beri yaşadığı atopik cilt sorunlarını resmettiği tablosuyla farkındalık çağrısı yaptı. Camdaki Kız dizi entegrasyonunda “Ressam Pera” karakterini canlandıran oyuncu, dizide tamamladığı tabloyla 4-20 Mart 2022 tarihleri arasında Zorlu PSM’de biletsiz olarak ziyaret edilebilecek “Ten Tuval – Cildin Yolculuğu” sergisinin ana eserine imza attı.

 

Oyuncu Leyla Feray, atopik cilt tipi farkındalığı için Bepanhtol SensiDaily ile bir araya geldi. Çocukluğundan beri atopik cilt sorunları yaşayan Leyla Feray’ın gerçek hikâyesi, Camdaki Kız dizisinde anlatılan atopik cilt hikâyesine ilham oldu. Uzun soluklu entegrasyonda, Pera; cildinde yaşadığı kuruluk ve buna bağlı kaşıntılar dolayısıyla sosyal hayatta kendini rahatsız hisseden ve cildindeki sorunları saklama ihtiyacı duyan bir karakterken, Bepanthol SensiDaily ile tanışıp, cildinde yaşadığı sorunların, hayatının önüne geçmesine izin vermeyen özgüvenli bir karaktere dönüştü. Beş bölüm boyunca Camdaki Kız dizisinde yer alan Leyla Feray, dizide resim yapma yeteneklerini de sergiledi.

 

Oyunculuğunun yanı sıra resme de ilgisi olan Leyla Feray, “Ressam Pera” karakteri olarak dizide duygularını tabloya döktü. Tamamladığı bu eser, Bepanthol SensiDaily’nin atopik cilt farkındalık çağrısı yaptığı “Ten Tuval – Cildin Yolculuğu” sergisinin ana parçası oldu. Leyla Feray’ın, Camdaki Kız dizisinde Pera karakteri ile resmettiği tabloyla birlikte, Renk Erbil küratörlüğünde sanatçı Mine Zabcı, Esra Meral, Renk Erbil ve heykeltraş Nilay Özenbay imzasıyla oluşturulan sekiz eserin de tüketicilerle buluşacağı “Ten Tuval – Cildin Yolculuğu” sergisi, 4 – 20 Mart 2022 tarihleri arasında Zorlu PSM’de biletsiz olarak ziyaret edilebilecek.

 

Oyuncu Leyla Feray, “Bu projenin yeri bende çok ayrı… Pera karakteriyle adeta geçmişe doğru yolculuğa çıktım. Atopiyle tanıştığım günlerime, çocukluğuma döndüm. Tek olmadığımı da biliyorum, bir çok kişi her gün cildinde yoğun kuruluk ve buna bağlı kaşıntı ile uğraşıyor. Dizide izlediğiniz çocukluk hikayesi benim gerçek hikayem, annem geceleri kollarım kuruyup kaşındığı için ben kaşımayayım diye kollarıma çorap kesip geçirirdi. Ancak öyle uyuyabiliyordum. Bepanthol ekibi de böyle bir projeyle gelince ne yalan söyleyeyim göz yaşlarımı tutamadım. Yaşayanlar anlar, görenler de sadece tahmin edebilir ama gerçekten kolay değil. O yüzden atopik cildi olanların bunu fark etmesi sürecinde en ufak bir katkımın olması bile beni çok mutlu ediyor. Atopik cilt farkındalığı için değerli sanatçılarla bir araya geldiğim bu sergide, kendi tutkum olan resimle yer almak da gurur verici.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı