“Paylaşımımızla İnce Bir Gönderme Yaptık”

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği’nin Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısının ardından Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Başkan Mustafa Cengiz’in açıklamaları şu şekilde:
“Sosyal medya hesabımızdan Trabzonspor maçında yaşanan Marcao’nun faul pozisyonuyla ilgili yaptığımız paylaşıma açıklama mı demek lazım, bunu düşünmek gerekir. Biz orada sarkazm denen ince bir gönderme, bir alegori yaptık. Öncelikle Trabzonspor yönetimine, başkanına ve taraftarına teşekkür ediyorum. Bizi müthiş ağırladılar. Tribünler dostluk içindeydi, en ufak bir hakaret, küfür olmadan bir maç geçti. Tam bir futbol kenti olan Trabzon’da güzel bir maç oldu. Ekrandan gözüktü mü bilmiyorum ama şiddetli yağış altında iki takım da ölümüne ve saygı içinde mücadele etti. Çok iyi de bir performans gösteren Ömer kardeşimizin, haklı ya da haksız da olsa, maçtaki gibi bir reaksiyon göstermemesi gerekirdi. Onu onaylamıyorum. Hakemin gösterdiği kart ne olursa olsun ki hakem istediği renkte kart gösterebilir, bunda özgür. Biz bir şey demeyiz. Ama rakip futbolcunun da sahra topu yemiş gibi beş dakikada yerde kalması Ömer’in süper güçleri olabileceği konusunda bizde bir şüphe uyandırdı. Arkadaşlar dikkatle yaklaşıyor, elini sıkmaya bile korkuyorlar.”
“EN AĞIR CEZALARI ALMIŞ BAŞKANIM”
“Ben Galatasaray tarihinin yaptığı açıklamalardan ötürü en ağır cezalarını almış başkanıyım. 150 gün ve 100 bin TL ceza aldım. Bir açıklama yaptığınızda da tam tersi “Bu insanlar ağlıyor” da denebiliyor. Bir şeyler söylediğinizde denebiliyor ki “Yaka mikrofonuna, güvenlik kamerasına bile konuşuyor.” Tabii bu rakiplerimizin bakış açısı
(BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı