Posta Kutusuna Gelen Zarfla Hayatı Değişti

110 kiloya ulaşan, aşırı kiloları nedeniyle hayatı zindana dönen ev hanımı Songül Uludağ (55) kızının evinin posta kutusuna gelen ‘spor ve yaşam merkezi’ tanıtım kitapçığı sayesinde yeni bir hayata başladı. Merkeze 17 ay aralıksız devam edip incelmeyi başaran ve sağlığına kavuşan Songül Hanım, biriktirdiği altınları bozdurup işletmeyi devraldı. İkinci bir şube daha devralan Songül Hanım, “Kadınlar isterlerse, çok çalışırlarsa başaramayacakları bir şey yok” dedi.
Kuşadası’nda 25-27 Ekim tarihlerinde düzenlenen b-fit 13. Franchise Kongresi’ne katılan Songül Uludağ, kadınların isterlerse neler başarabileceklerini gösteren yaşam öyküsünü anlattı. Altı yıl önce aşırı kilo almaya başladığını 110 kiloya ulaştığını anlatan Songül Hanım’da hayatını riske edecek sağlık problemleri baş göstermeye başlamıştı. Kalp çarpıntısı, ani tansiyon yüksekliği, ağrılar nedeniyle hayatı zindana dönen Uludağ, kızı Meltem’in (34) evine gelen zarf sayesinde yeni bir hayata adım attı.
ANNESİNİ İKNA ETTİ
Türkiye genelinde kadınlara hizmet veren spor ve yaşam merkezi b-fit’in tanıtım kitap kitapçığını inceleyen kızı, annesinden habersiz kendisini ve annesini evlerine en yakın b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi’ne yazdırdı. Hemen annesinin yanına koşarak sağlık sorunları yaşayan annesini spor ve yaşam merkezine gitmesi için ikna etti. Haftanın beş günü b-fit kadınların spor ve yaşam merkezine gitmeye başlayan Songül Uludağ, 15 ay boyunca kesintisiz bir şekilde spor yapmayı sürdürdü. Bu sayede ağrıları iyileşirken, tansiyonu da normale döndü.
TÜM EV HANIMLARI ÜRETİP BAŞARILI OLABİLİR
“Spor yaptıkça ağrılarım azaldı, tansiyonum düzene girdi” diyen Uludağ, “Sağlığıma kavuştuğum merkezin devrolacağını öğrendim. Biriktirdiğim altınları bozdurarak merkezi devraldım. Merkeze gelen kadınların sağlıklı bir yaşama kavuşmaları için büyük çaba gösterdim. Çok çalıştım ve ikinci bir b-fit şubesi devraldım. Çankaya Birlik Şubesi’ni de çok iyi bir yere getirip, bu işi yapmayı çok isteyen bir arkadaşıma devrettim. Şu an Dikmen Şubesi’ni devraldım” dedi. İşini severek yaptığını anlatan Uludağ, “Türkiye’deki tüm ev hanımlarının bir işle uğraşıp başarılı olmalarını istiyorum. Eğer azimle çalışırlarsa başarmalarının önünde hiçbir engel kalmayacaktır” diye konuştu.

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı