PS4 Tüm Zamanların En Çok Satan İkinci Konsol Oyunu

Sony ikinci çeyrek finans raporunu açıkladı. Buna göre, daha önce 100 milyon adet satış rakamına ulaşan PlayStation 4, son çeyrekte bu rakama 2.8 milyon daha ekleyerek 102.8 milyona ulaştı. Bu rakam PS4’ü tüm zamanların en çok satan ikinci konsol oyunu yaptı.
PlayStation 2 ise halen tüm zamanların en çok satan konsolu olma özelliğini sürdürüyor. Nintendo Wii satışları ise ikinci çeyrekte 101.6 milyonu geçti. Sony böylece en çok satan konsollar listesinin ilk üç sırasını da kapatmış oldu.
PS4 her ne kadar ikinci sıraya yükselse de aslında Sony’nin PlayStation 5 ile ilgili hazırlıkları, satış rakamlarını yavaşlattı. Sony’nin oyun gelirleri yıllık yüzde 17, karı da yüzde 28 düştü.
Ancak PlayStation 4 platformuna özel yeni oyunların da piyasaya çıkması ile bu rakamlarda toparlanma yaşanması bekleniyor. Örneğin Hideo Kojima’nın yeni oyunu Death Stranding, 8 Kasım’da çıkacak ve 2020’de de The Last of Us Part 2, Cyberpunk 2077 ve Ghost of Tsushima gibi oyunlar PS4 kullanıcılarının beğenisine sunulacak. (BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı