Sağlıkçılardan Mehmetçiğe Selam

Share

İzmir Özel Ata Sağlık Hastanesi’nde gerçekleşen Acil Durum tatbikatı, aksiyon filmlerini aratmadı. Başarılı geçen tatbikat sonrasında hastane personeli, Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan mehmetçiğe selam gönderdi.
İZMİR İl Sağlık Müdürlüğünde görevli gözlemcilerin ve hastane çalışanlarının katıldığı tatbikatta, önceden senaryosu hazırlanan acil durum tatbikatı gerçekleştirildi.

Senaryo gereği, hastane güvenlik ekipleri hastane yakınlarında gerçekleşen bir patlama sesini duyarak, tatbikat sorumlusuna haber verdi. Alarm durumuna geçen hastane çalışanları, ilk olarak yaralılara müdahale etti. Bu esnada tatkibata katılan tüm sağlık ve idari personel kriz merkezinde toplanarak, durumu değerlendirdi. Yapılan görevlendirmenin ardından öncelikle ilgili yetkilileri ve hasta yakınlarına durum hakkında bilgi aktarıldı.
Özel Ata Sağlık Kurumsal İletşim ve Pazarlama Müdürü Pınar Ballı, hastane olarak her türlü afet, deprem vb olaylara hazırlıklı olmak için sürekli kurum içinde çalışmalar yaptıklarını belirterek, “İl Sağlık Müdürlüğümüzden gelen yetkililerin de katılımıyla başarılı bir tatbikat gerçekleştirdik. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. Tatbikata katılan sağlık çalışanları, Türkiye’nin ve bölgenin huzuru ve güvenliği için başarıyla gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan mehmetçiğe asker selamı gönderdi.
ÇOK YARARLI VE GÜZEL BİR TATBİKATTI
İzmir Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, tüm hastanelerin yönetmelik gereği yılda iki defa iki tatbikat yapmak zorundalar. Biri hasta başı bir diğeri fonksiyon tatbikat. Tatbikatlara İzmir Sağlık Müdürlüğü Afetlerde Sağlık Hizmetleri gözlemciler katılıyor.

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

Türkiye Ajans

[email protected]

You may also like...