Beraberlikle biten zorlu Galatasaray – Trabzonspor maçının ardından konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, “Bu oyunun karşılığı kazanma olabilirdi” dedi.
Fatih Terim’in açıklamaları şu şekilde:
“İlk yarıda pozisyon vermedik. Belhanda geçen seneki gibi olsa, devreye çok daha rahat girebilirdik. Trabzon’da Trabzonspor’la oynamak çok kolay değil tabii. Maalesef çok istememize rağmen kazanamadık. 2 puan kaybettik ancak her sezonun kendine göre bir kırılma noktası vardır. Sizinle aynı fikirde değilim. İkinci yarı 45 dakika konuşabiliriz sadece 30 dakika değil. İlk yarı da iyiydi ama ikinci yarı bana göre kırılma anı olacaktır inşallah oyun için söylüyorum tabii sonuç için söylemiyorum. Bu oyunun karşılığı kazanma olabilirdi. 1-1’ken pozisyon verdik orada geriye de düşebilirdik. Onun dışında baskı yapan, rakip alanda pas yapan ve bu pası %80 isabetli oynayan ve bu arada da sağdan solda birçok oynayan bir takım vardı. Bugün tabii mecbur kaldım bu oyun sonuç oyunu. Kutunun içerisinde birilerinin vurması lazım. Nzonzi’yi Donk’un yerine alıp, Donk’u Adem’in yanına hiç olmazsa gönderme şansımız oldu. Çünkü bazı oyuncularımızı da oyun içinde daha aktif istiyoruz taşıma yerine. Onun için bir defa baş kaldırışlarına, skora isyan etmelerine ve kabullenmelerine, bir nebze alıştığımız bir Galatasaray gördüğümüz için sonuçtan bağımsız söylüyorum bu beni mutlu etti. Ümit ederim oyunumuzla ilgili bu kırılma noktası olur. Oyuncularımın refleksinden, reaksiyonlarından memnunum, skordan değil.
Feghouli için normal karşılıyorum. 1 sezon yıpranmış bir oyuncu 1 hafta sonra Afrika Şampiyonası’na gitmiş sonuna kadar orada kalmış, oradan sonra çok fazla izin verememişiz, hazırlık dönemi de geçirmemiş o yüzden ondan Ocak ayına kadar bazı şeyleri bekliyorum açıkçası o da oluyor. Lemina’ya gelince ilk yarı da geldi yanıma konuştum. Çıkmasını istemediğim oyunculardan bir tanesiydi. Bazen öyle bir olur ki belki birkaç ay takımdan ayrı kalacak sakatlığı bir haftaya indirebilirsiniz. Biz de onunla onu konuştuk. Devre arası o yüzden tuttum onu. Şimdi geldi bana özür de diledi. Dilemesine gerek yok tabii o da çok oynamak istedi. İnanıyorum ki en kısa zamanda döndüreceğiz inşallah.”(BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı