Türkiye ekonomisine destek vermeyi amaçlayan etkinlik, farklı sektörlerden ve ülkelerden binlerce girişimciyi bir araya getirecek.

 

Türkiye girişimcilik ekosistemine yeni bir soluk katacak olan dijital etkinlik Harekete Geçir, sektöründeki tüm paydaşları 27 Şubat 2021 Cumartesi günü Finlandiya merkezli dijital etkinlik platformu Deal Room’da bir araya getiriyor. Katılanların şimdiden tanışma toplantıları organize ettiği etkinlik, girişimci adaylarına binlerce iş insanı ile tanışma olanağı sağlarken, yatırımcılar için yeni proje fırsatları sunuyor. Ücretsiz olan dijital etkinlikte, 15 dakikalık ikili birebir görüşmelerin yanında, alanında uzman konuşmacıların katılımıyla 15 dakikalık ilham veren sunumlar, 10 dakikalık ekosistem tanıtımları ve 5 dakikalık girişimci sunumları gerçekleşecek.

 

Ömürden Sezgin ve Enis Erdem Yurdatapan tarafından tasarlanıp hayata geçirilen yeni nesil etkinlik konsepti “Tanış, paylaş, geliştir girişimcilik ekosistemini harekete geçir” mottosuyla pandemi sebebiyle birebir görüşmeler yapamayan tüm girişimcilere dijital ortamda yeni bir kapı açmayı amaçlıyor. 27 Şubat’ta gerçekleşecek dijital etkinliğe ekosistem paydaşı olan girişimci, yatırımcı, akademisyen, kamu ve özel sektör temsilcileri, eğitmen, mentor ve danışmanları başta olmak üzere 2.000’in üzerinde katılım, 4.000’in üzerinden ikili görüşme olmasını bekleniyor. 

 

Ömürden Sezgin ve Enis Erdem Yurdatapan Türkiye’de öncü olacak organizasyon için “Harekete Geçir etkinliği girişimcilik ekosisteminin tüm paydaşlarının katıldığı büyük bir dijital tanışma, paylaşma ve işlerini geliştirme etkinliğidir. Sektörlerin ve dolayısıyla ekonominin gelişiminde her ülke için girişimciliğin etkisi yadsınamaz. Event Manager Blog’un etkinlik katılımcıları arasında yaptığı araştırmaya göre, yeni insanlarla tanışmak, iş ağlarını güçlendirmek, yeni iş ortakları bulabilmek 81,7 oranla insanların bir etkinliğe katılmalarındaki en önemli neden olarak belirtilirken, 71,3 ile yeni bilgiler öğrenme, 38 ile eğlenme ihtiyacı geliyor. Pandemi sebebiyle hızla hayata geçen, dijital konferans, sempozyum ve paneller de formatlarından dolayı ekosistemin birbirleri ile tanışma ihtiyacını karşılayamadı. Birebir görüşmelerin pandemi döneminde de devam etmesi, insanların birbirleriyle tanışması ve bilgi paylaşımında bulunması iş fikirlerinin ve ekosistemin gelişimi için çok önemli. Harekete Geçir, işte bu ihtiyacı karşılamak adına tasarlandı. Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak bir etkinliği hayata geçirmek için elimizden geleni yapıyoruz, sektördeki olumlu geri dönüşler ve ilgiden dolayı çok mutluyuz. Bilkent Cyberpark, ODTÜ Teknokent, BTM- Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, Antalya ve Samsun Teknopark gibi ekosistemin önde gelen kuruluşları ve girişimciliği destekleyen lider markaları platformda yerini aldı, onlara da özellikle teşekkür etmek istiyorum” dediler.

 

27 Şubat Cumartesi günü saat 11:00’da açılış konuşması ile Deal Room’da başlayacak ve tüm gün sürecek olan etkinlik için ücretsiz kayıtlar ve birebir görüşme randevuları https://hareketegecir.dealroomevents.com/ adresinden alınmaya başlandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı