Türkiye’nin En Büyük Eczacılık Buluşması; Geleceğin E Hali

Sektör geleceğinin tartışıldığı 3 günlük dev organizasyon ‘Eczaneler GÜZELTİR Hareketi’, 22-23-24 Eylül 2016 ‘da İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor!

Kongreye Konuşmacı olarak; aralarında Dünyaca Ünlü Fütürist ve Sağlık Tasarımcısı Patrick Dixon, İş Dünyasının En Yenilikçi, En Yaratıcı isimleriden Cem Boyner gibi çok değerli isimler katılıyor.

PHARMETIC Girişimci Eczacılar Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek, En Büyük Eczacılık Buluşması; Geleceğin E hali; 22-23-24 Eylül 2016 ‘da İstanbul Kongre Merkezi’nde organize ediliyor. Her biri sektörlerinin önemli oyuncularından olan ve 200’e yakın önemli firma temsilcisinin katılacağı toplantıda; Geleceğin E hali 2016’nın yeni konsepti, Eczacılığın geleceğine dair görüşler, planlar ve amaçlar olarak belirlendi.

2004 yılında kurulan Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği (PGED), eczacılığın, eczanelerin hatta tüm sektörün geleceği için çok önemli, dönüştürücü çalışmalara imza atan kanaat önderi eczacılardan oluşuyor. 12 yıldır gerçekleştirdiği sıra dışı projelerle ilacın yanı sıra, OTC, kişisel bakım, besin destekleri ve dermokozmetik gibi alanlarda da belirleyici rol oynuyor, yönderlik yapıyor.

Eczacılık mesleğini danışman eczacılıkla bütünleştirmeye, yeniçağa uygun gelişmesine yön vermeye ve akılcı ilaç kullanımını yaygınlaştırmaya odaklanan Pharmetic, 22-23-24 Eylül 2016 Eylül da ikinci kez gerçekleştirilecek olan ve sektörde bugüne kadar yapılan En Büyük Eczacılık Buluşması ‘nın basın toplantısında aşağıdaki konuyu gündeme getirecekler.

Genetik, biyo ve nano teknolojilerdeki gelişmeler ile sağlık sektöründe, tıbbi, medikal alanlarda ve moleküler çalışmalarda “ilaç, teşhis, tedavi yöntemleri, araçları” hızla farklılaşıyor, gelişiyor, kişiselleşiyor, kolaylaşıyor. Ve tabii ki daha da karmaşıklaşıyor ve farklı uzmanlık alanları ile sinerji gerektirir hale geliyor.  

Bu gelişmeler nedeniyle örneğin 40 yıl sonra eczacıların sadece kutu ilaç, ürün sağlayıcısı olamayacaklarını, teknolojik gelişmeler sayesinde “tech-check”ler (teknolojik kontroller) yapabilen, klinik hizmetler de vermeleri gerekeceği öngörülüyor. Eczanelerin bütünleştirici, tamamlayıcı, koruyucu ve kapsayıcı, kişiye özel sağlık-güzellik noktalarına dönüşeceğine dair kuvvetli senaryolar geliştiriliyor. 

Neden ’Dermokozmetikler ve Besin Destekleri ‘ Eczaneden Alınmalı?

Dermokozmetikler aslında “tedavi edici ya da tedaviye yardımcı” ürünlerdir. Bu sebeple mutlaka eczaneden bu işin eğitimini almış eczacıların  danışmanlığında tüketiciye ulaşmalıdır.

Teknolojik gelişmelerin belirleyici olduğu, her şeyin ışık hızı ile değişip, dönüştüğü dünyamızda genetik, biyo ve nano teknolojilerdeki gelişmeler ile sağlık sektöründe, tıbbi, medikal alanlarda, tüm moleküler çalışmalarda ve dermokozmetik ürünlerde “ilaç, teşhis, tedavi yöntemleri, araçları” hızla farklılaşıyor, gelişiyor, kişiselleşiyor, kolaylaşıyor. Ve tabii ki daha da karmaşıklaşıyor ve farklı uzmanlık alanları ile sinerji gerektirir hale geliyor.  

İşte tam da bu nedenlerle hem dermokozmetiklerin hem besin desteklerinin hem de kişisel bakım ürünlerinin en sağlıklı tek adresi Eczaneler olmalıdır.

Geleceğin E hali’nde eczacılar pek çok sürprizle, yenilikle, vizyon açan uygulama ve hatta geleceğin eczanesi ile karşılaşacak…

Tüm meslektaşlarımız, sektördaşlarımız, eczacılık öğrencileri yine çok çok mutlu, esinlenmiş, motive olmuş olarak Geleceğin E Hali’nden ayrılacaklar. Mesleklerine, geleceğe bakış açıları değişecek. Doğru bildikleri yanlışları temize çekecekler. Bunun yanı sıra;  flaş isimler, yurt içinden ve dışından konuşmacılar, tartışmalı paneller, müthiş eğitimler, workshoplar,  eczacılık üniversitesi öğrencileri ile gençliği kucaklayan uygulamalar, araştırmalar, anketler, en iyi örnekler, ileri teknoloji uygulamaları, interaktif ekranlar, dijital deneyimler ve tabii ki bolca networking ile önemli bir sektörel paylaşıma tanıklık edebilecekler.

Kongrenin içeriğe dair kısa ön bilgiler; 7.000 Eczacının, 100’ün üzerinde firma katılım sağlayacak. Yurt dışı, içi konuşmacılar, Değerli bilim insanlarının seminerleri, Enocta tarafından verilecek onlarca online ve Virtual Reality/Sanal Gerçeklik eğitimi, Association For Coaching tarafından verilecek özel ve çok üst düzeyde koçluk seansları, Eğlenceli showlar, Pek çok mesleki ve teknolojik eğitici, esinlendiren uygulama, workshop, atölye, kabin çalışması ,Etkinlikler, Paneller, Sosyal sorumluluk projeleri, eğitimler, Eczacılık Fakültesi öğrencilerinin koordine edeceği “Güzelten Gençlik” adı altında toplanan pek çok eğitim, uygulama, proje, 250 m2 üzerine kurulu gerçek bir “Geleceğin Eczanesi” Simülasyonu  Virtual Reality (VR-Sanal Gerçeklik) gözlüklerle ile gezilebilecek “sanal eczane”, Baştan aşağı yenilenen bir eczanenin dönüşüm gerçek uygulaması  Perakendeye dönük ufuk açıcı mobil, teknolojik uygulamalar, Sosyal Medyada #Hashtah’li kampanyalar…

Ünlü televizyoncu ve gazeteci “Özlem Gürses” tarafından sunum ve moderasyonu yapılacak 3 günlük heyecanlı akışta, Geleceğin E hali 22-23-24 Eylül 2016’da yer alacak konuşmacı olacak ünlü isimlerden bazıları;

  • Perakende dünyasını şekillendiren dev isimlerden Cem Boyner
  • Ünlü Fütürist ve Sağlık Tasarımcısı Patrick Dixon
  • Özellikle sağlık sektöründe, internet ve Sosyal Medya Uzmanı Sertaç Doğanay
  • Oyunda kalmanın püf noktası! 5 Ayrı Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında Milli Takım koçluğu ve yardımcılığı yapmış, A. Çetin Yılmaz
  • Geleceğin D Hali (D Vitamini), Operatör Dr. Aytuğ Kolankaya
  • Eczanede renkli kozmetik Eğitimci-Youngblood Mineral Cosmetics Daniel Chavez
  • Ünlü Dr. Osman Müftüoğlu
  • Dünyaca ünlü gururumuz Anadolu Ateşi                                                          

Eczaneler Güzeltir!..

Sloganımız güzeltmek; güzelleştirmek ve düzeltmekten türettiğimiz yeni bir kelime.  Çünkü daha iyi bir gelecek için mesleğimizi, eczanelerimizi, sektörümüzü hem güzelleştirmek, hem de düzeltmek zorundayız.İlk okuyuşta “yanlış yazılmış herhalde” zannedilen, türetilmiş kelime ile aslında buna vurgu yapmak istedik.

Güzelleştirmek ve düzeltmek kelimelerinden türetilen “güzeltmek” gibi yepyeni bir sözcük seçilmesi konusunda Ener ve Özdağ kısaca şu bilgileri verdiler;  “- Geleceğin E hali 2016’da bu kez daha da yüksek hedeflerle, farklı projelerle, geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi ile eczacılığı çok daha iyi bir geleceğe taşımak için adımlar atmak üzere hep birlikte öğreneceğiz, keşfedeceğiz…

Tüm kalbimizle inanıyoruz ki Geleceğin E hali 2016’da eczacılığı ve sektörümüzü hem güzelleştirmek hem de düzeltmek üzere önemli adımlar atacağız…

Ana temamız ise moleküller…

İşimizi, bizi birbirine bağlayan moleküller…  Bizler, her birimiz de birer molekülüz…  Moleküler yapılarla, sağlığa giden yolda molekülleri ya güzelleştiriyor ya düzeltiyoruz… Çoğu zaman ikisini birden yapıyoruz…  Yani güzeltiyoruz

Önceki Geleceğin E hali hakkında detaylı bilgi ve özet videosu için www.geleceginehali.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir