“Türkiye’nin İklim Seferberliği” için Schneider Electric’ten öğretmenlere eğitim desteği

Schneider Electric, Boğaziçi Üniversitesi İklim Merkezi ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağları – SDNS Türkiye liderliğinde başlatılan, Türkiye’nin İklim Seferberliği kapsamında öğretmenlerin eğitimi için hayata geçirilen projeye destek veriyor.

 

  • Schneider Electric, Boğaziçi Üniversitesi İklim Merkezi ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağları – SDNS Türkiye liderliğinde başlatılan, Türkiye’nin İklim Seferberliği kapsamında öğretmenlerin eğitimi için hayata geçirilen projeye destek veriyor.
  • "İklim 2030: Eğitimciler Özel İklim Değişikliği Eğitimi" projesi kapsamında iklim değişikliğinin temel kavramları, fiziksel temelleri, iklim değişikliğinin azaltım ve uyum boyutu, uluslararası süreçleri ve sürdürülebilir iklim eylemleri konusunda bilgilendirilmesini amaçlanıyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde dünya lideri olan Schneider Electric, Boğaziçi Üniversitesi İklim Merkezi ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağları – SDNS Türkiye liderliğinde başlatılan, Türkiye’nin İklim Seferberliği kapsamında öğretmenlerin eğitimi için hayata geçirilen "İklim 2030: Eğitimciler Özel İklim Değişikliği Eğitimi" projesine verdiği desteği duyurdu.

 

Öğrencilerin sürdürülebilir bir dünya vizyonunu kazanmalarında öğretmenlerin etkisinden hareketle hazırlanan "İklim 2030: Eğitimciler Özel İklim Değişikliği Eğitimi" projesinde öğretmenlerin iklim değişikliğinin temel kavramları, fiziksel temelleri, iklim değişikliğinin azaltım ve uyum boyutu, uluslararası süreçleri ve sürdürülebilir iklim eylemleri konusunda eğitmenlerin bilgilendirilmesini amaçlanıyor. 2021 yılının ilk çeyreğinde başlayan projede Schneider Electric’in desteğiyle şu ana kadar 50 öğretmenin eğitimi sağlandı.

 

Eğitim iklim değişikliği konusuna ilgi duyan ve bilgi edinmek isteyen; öğretmen, öğretmen adayı, yüksek lisans, doktora öğrencisi olduğunu belgeleyen öğretmenlere, öğretmen adaylarına, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine açık. 12 hafta süren online eğitimler sonunda katılımcı öğretmenler “Boğaziçi Üniversitesi & SDSN Turkey İklim Değişikliği Eğitimi Katılım Belgesi” almaya hak kazanacak. 

 

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen COP 26’nın da en önemli gündem maddelerinden biri çocuklara ve gençlere yönelik ‘İklim Değişikliği Eğitimi’ verilmesi gerektiği oldu. Tüm dünyada konunun okul müfredatlarına alınması gerektiği yönünde yapılan çağrıda Birleşmiş Milletler, çocukları ve gençleri sorumluluk almaya davet etti. Ek olarak bu yılın başlarında Corporate Knights tarafından dünyanın en sürdürülebilir şirketi seçilen Schneider Electric, zirve kapsamında oluşturduğu ‘2050’ye Dönüş’ (Back to 2050) adı verilen yol haritasının da duyurusunu yaptı. Schneider Electric Sürdürülebilirlik Araştırma Enstitüsü tarafından yayınlanan raporda devlet ve şirketler daha fazla çaba harcamaya davet edilirken, iklim değişikliği hedeflerine ulaşmak için artık tüm dünyanın hızlanması gerektiğinin altı çiziliyor. 

 

Schneider Electric Sürdürülebilirlik Araştırma Enstitüsü’nün raporuna göre daha fazla yeşil elektrik ve dijital teknolojiler, karbon emisyonlarını azaltmak ve iklim değişikliğiyle mücadele etmek için gerekli en önemli yollar olarak belirtiliyor. Bu doğrultuda raporda 2050’ye kadar net sıfıra ulaşmak için ekonominin hızlı bir şekilde modernize edilmesi ve inovasyonlar üzerine inşa edilmesi gerektiği vurgulanıyor. 

 

Bugün çevreyle dost ürün ve çözümlerden oluşan gelirlerinin 70'i, enerji, karbon ve kaynak verimliliği sağlayan Schneider Electric’in hedefleri arasında, 2025 yılında bu oranı 80’e çekmek yer alıyor. Enerji yönetimini ve endüstriyel süreçleri optimize eden ürünler ve yazılım araçları aracılığıyla müşterilerin karbon ayak izlerini azaltmalarına yardımcı olan Schneider Electric’in taahhütleri arasında 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna sahip olmak bulunuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 94 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir