WhatsApp’ta İstemediğimiz Grupları Artık Sizi Kimse Eklemeyecek

Share

Alakalı alakasız birçok gruba dâhil olmaktan ve sürekli grupları sessize almaktan yorulan kullanıcılar için WhatsApp yeni bir özellik daha getirdi. Artık kimlerin sizi WhatsApp gruplarına ekleyebileceğini seçebileceksiniz.
Aslında bu özellik daha önceden getirilen bir versiyonun biraz daha geliştirilmiş hali. Eski versiyonda kişilere sizi gruplara ekleme izni verebiliyordunuz ancak eklendiğiniz gruplarda tanımadığınız kişilere denk gelebiliyordunuz. Bu da telefon numaranızın tanımadığınız kişilerce bilinmesine neden olabiliyordu.
Yeni versiyonda ise sizi gruplara ekleyebilecek belirli kişilerden bir liste oluşturuyorsunuz ve böylece de iyi tanımadığınız insanların sizi gruplara eklemesinin önüne geçebiliyorsunuz.
Bu özelliği kullanabilmek için önce telefonunuzda son güncellemeleri yaptığınızdan emin olduğunuz WhatsApp uygulamasını açmalı, önce Settings’e (Ayarlar) tıklamalısınız. Ardından Accounts’u (Hesaplar) seçmeli, sonrasında Privacy (Gizlilik) ve son olarak da Groups’u (Grupları) tıklamalısınız.
Groups’ta “My contacts except for…” seçeneğine gelerek buradan sizi gruplara eklemesinde sorun olmayan kişileri listenize ekleyebilirsiniz. (BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

You may also like...